Ahmet Özdemir

Ahmet Özdemir

26 Haziran 2019 00:07:00

TRANSFER DÖNEMİ EN ÇOK GAZİŞEHİR’İ ZORLAYACAK

Bu sene TFF Süper Lig’de mücadele etme hakkını elde eden Güneydoğu’nun tek futbol takımı Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü, zor bir virajdan geçiyor.
Mevcut kadrosunun tamama yakınını değiştirip ‘sıfırdan’ bir kadro kurarak Süper Lig’e giriş yapmak durumunda olan Gazişehir’in ince eleyip sıkı dokuması gerekiyor. Yerli ve yabancı oyuncu açısından süper ligi kaldırabilecek oyuncunun zor bulunduğu bir lig konumundayız. Özellikle bonservisi elinde oyan yerli ve yabancı oyuncuların 4 büyükler diye tabir edilen takımları tercih etmesi de Gazişehir gibi kulüplerin işini zorlaştırıyor.
Bu açıdan hem elini çabuk tutmak zorunda olan Gazişehir hem de aceleci davranıp kadrosunun şişirmemesi gerekiyor. Velhasıl incel eleyip sıkı dokuma ile iyi bir scout ekibi kurup nokta transferler yapması gerekiyor. Benim âcizane önerim bir Bursaspor gibi yapılmaması. Özellikle genç oyuncuların yanına süper lig tecrübesi olan oyuncuları alıp harmanlama ile yola devam edilmeli.
İyi bir yönetim kadrosu ile yeni sezon başlangıç yapan Gazişehir’in iyi bir kadro kurmasını arzuluyorum ama biraz zor gözüküyor. Piyasada çok ‘aham şaham’ diyebileceğimiz oyuncu bulmak zor. Hele bir de yabancı uyruklu bir hoca ile yerli oyuncu bulmak ve onun sistemine alışmak çok da kolay değil. Umarım iyi bir kadro listesi ve iyi bir kamptan sonra 2019–2020 futbol sezonuna istenilen bir düzeyde başlarız.
İki kadar; bekleyip göreceğiz.

Yorum yap