RIFAT ZOR

RIFAT ZOR

13 Kasım 2018 01:40:00

Sahipsiz Gaziantepspor…

 

 

Uzun bir aradan sonra, bu mecradan siz değerli okuyucularla buluşmak gerçekten çok güzel bir duygu. Bu imkanı sağlayan, Pusula Gazetesi Sahibi, Değerli ağabeyim Mehmet Demir’e ve sevgili kardeşim Eyüp Özkan’a teşekkürü borç bilirim.

Gaziantep’in en büyük markası ne diye sorsam bunu bilmeyecek kimse yoktur sanırım.

Bu kentin en büyük markası kim ne derse desin Gaziantepspor’dur.

Bu kentin en büyük markasını, reklam ve şöhret uğruna heba edenler, ve heba edenleri sadece izlemekle yetinenler, ben Gaziantep’liyim bu kent için her şeyi yapmaya hazırım demesinler.

Yaklaşık 6 yıl boyunca Gaziantepspor’un hemen her, iç saha ve deplasman maçlarında görev için yeşil sahadaydım. Özellikle iç saha maçlarında protokol tribünlerinde iğne atsanız yere düşmez bir durum hakimdi. Basın tribünü, Numaralı tribünü yine aynı keza.

Peki ya şimdi?

Koca Çınar Gaziantepspor’un bu haftaki Manisa maçına kadar tribününde bir tane protokol üyesi yok.

Manisa maçında ise tribündeki protokol üyesi sayısı 1.

O kişide, bu kente ayak bastığı ilk günden bu yana, tüm kentte olumlu işler yapacağının sinyalini veren ve yıllardır tüm Gaziantep’lilerin özlemini duyduğu bir yönetim şekliyle bu şehre hizmet etmeye başlayan Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül’dü. Kendisine ve ekibine Gaziantepspor’a gönül vermiş biri olarak teşekkürü bir borç bilirim.

Şimdi gelelim şehrimizin diğer yöneticilerine. Daha önceleri Kızıl kardeşlerin kulübün başında olmasından dolayı kulüple ilgilenmeyen şehrimizin önce gelen yöneticileri, acaba şimdilerde neden destek olmazlar Gaziantepspor’a.

Gaziantepspor için tüm yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, dernekler vs gibi kuruluşlarla ortaklaşa bir çalışma yapılarak bu takıma destek sağlanamaz mı.?

İstanbul’a vali olarak atanan Sayın Ali Yerlikaya’nın izniyle başlatılan sms projesi, kurum ve kuruluşların koordinesi ile yaygınlaştırılamaz mı?

Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden birine sahip olan bu kentte, kulübe destek olacak işadamlarımız yok mu?

Bence hepsi var ve hepsi gerçekleştirilebilir. Yeter ki yapılmak istensin.

Sayın Valimizin önderliğinde, bu kentin en değerli markasını kurtarabilmek adına herkesin elini taşın altına koymasını ümit ediyorum.

Gaziantepspor hepimizin.

Kalın Sağlıcakla.

Yorum yap