BÜŞRA ÖZPAY

BÜŞRA ÖZPAY

9 Nisan 2021 00:09:00

HALININ ALTINDAKİLER

Bazen gözden uzağa sakladıklarımızı yok sayarız.  Hayat, günlük rutininde koşturmaca ile geçerken kaygıları, korkuları, hüzünleri halının altına süpürmek kolaydı. Hayatın akışı içinde kendimizle konuşmayı unutur, sorunlarımızı görmezden gelirdik. Düşünmek istemediklerimiz zaten halının altında, gözlerden uzaktı. Bizimde düşünmemizi engelleyecek yapabileceğimiz çok fazla şey vardı. Ama..

Bir gün beklenmedik bir vakitte biri halıyı kaldırdı. Sorunların üzerini açtı. Bizde buna sebep olana pandemi dedik. Pandemi hem saklanılan sorunları önümüze koymuştu hem de beraberinde kendi kaygılarını ve belirsizliklerini de getirmişti. Aynı zamanda bize kaçacak bir yer bırakmadan bizi kendimizle konuşmak zorunda bırakmıştı. Yok sandığımız sorunlar ile baş başa kaldığımızda bizim için içsel bir yolculuk başladı. Bazılarımız yalnızlığını, bazılarımız mutsuzluğunu, bazılarımız ise korkularını fark etti. Bu farkındalık kimi zaman huzursuzluk kimi zaman yorgunluk getirdi. Ancak..

Bizi rahatsız eden her durum aynı zamanda bize yenilik kapısını açacak anahtarı da içinde saklar. Önemli olan anahtara ulaşabilmektir. Bunun içinde doğru yolu takip etmek gerekir. Sıkıntılarınızın size ne demek istediğini, neyi değiştirmeniz gerektiğini anladığınızda içinizde umut ışığının yandığını hissedersiniz. Bu ışık harekete geçmeniz için size güç verecektir. Elbette değişimler insanı korkutur, bilinmezlik her zaman kaygı getirir. Ancak harekete geçmeden yaşantımızda bir şeyleri değiştiremeyiz.  Unutmayın ki; Ruhumuzda hissettiğimiz sızılar, bize anahtarı alma  vaktinin geldiğini hatırlatan birer hatırlatıcılardır. Uyarıları fark etmeniz, yenilik kapısının anahtarını bulmanız dileğiyle..

Büşra ÖZPAY

Psikolojik Danışman

0544 480 00 70

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları