Enes Özdemir

Enes Özdemir

8 Aralık 2018 00:05:00

GAZİŞEHİR DOĞRU YOLDA

Geçen hafta ligin iyi takımlarından birisi olan Giresunspor’u deplasmanda 5 golle geçen Gazişehir, ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluk potasına girdi.
Ligin 15. haftasında kendi sahasında Balıkesirspor’u ağırlayacak olan Kırmızı-siyahlı takım bu maçı da kazanıp şampiyonluk yolunda kayıp yaşamak istemiyor. Mehmet Altıparmak ile iyi bir hava yakalayan ve kolay kolay maç kaybetmeyen Gazişehir takımı, Balıkesir maçını da en az Giresun kadar önemsemeli.
Lig lideri Gençlerbirliği’nin Denizli deplasmanına gittiği bu haftada Gazişehir kendi evinde Balıkesirspor’u yenerek her iki takım ile arasındaki puan farkını azaltmak isteyecek. Hele bir de Denizlispor-Gençlerbirliği maçı da berabere biterse bu sonuç Gazişehir’in işine yarar ki her iki takıma puan anlamında biraz daha yakalamış olur. Eğer Gençlerbirliği Denizlispor’u yenerse; Gazişehir de Balıkesirspor’u yenmesi durumunda ikinci sıraya yerleşir. Bu da Gazişehir’in ilk iki içinde Gençlerbirliği ile şampiyonluk yarışına girdiğini gösterir.
Bu açıdan maçlara baktığımız zaman Gazişehir’in doğru bir yolda olduğunu ve böyle gittiği takdirde alnın akı ile bu yarıştan başarı ile çıkacağını ifade edebilirim.
Pazar günü ligin en önemli maçı olan Denizlispor-Gençlerbirliği maçının keyifli bir maç olacağını dört gözle bekliyoruz.
Diğer yandan Pazartesi günü kendi sahasında Balıkesirspor’u ağırlayacak olan Gazişehir takımının da bu maçı alarak taraftarlarına biraz daha güven vereceği ümidiyle…

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları