Enes Özdemir

Enes Özdemir

24 Kasım 2018 00:05:00

BOLU GEÇEN SENEDEN DAHA İYİ

Milli maçlardan dolayı liglere verilen bir haftalık aradan sonra yeniden futbola döndük. Ligin 13. haftasında Boluspor’u kendi sahasında ağırlayacak olan Gazişehir Gaziantep takımında parola 3 puan.
*
Bir haftalık arada Bolu ile yatıp Bolu ile kalkan Gazişehir camiası umarım Boluspor maçını kayıpsız geçer. Zira Boluspor geçen seneki Bolu’dan daha iyi bir konumda. İlk yarının bitimine 3 hafta kala 31 puanlı lider Gençlerbirliği’nin 5 puan arkasında bulunan Bolu, ilk yenilgisini de yine Gençlerbirliği’nden aldı.
*
Gençlerbirliği, Bolu ve bu sene iyi bir ivme yakalayan Denizli ile girdiği yarıştan iyi bir derece ile çıkabilmesi için Gazişehir’in bu hafta 6 puanlık Boluspor maçını mutlaka kazanması gerekiyor. Seyirci ve saha avantajını iyi kullanıp 3 puan alması durumunda bu 3 takım ile yarışı devam ettirir. Aksi takdirde Gazişehir’in bana göre ilk 2 hayali çok gerçekçi olmaz.
*
Ne geçen sene rakibi Boluspor play-off maçında eleyerek finale çıkan Gazişehir eski Şehir, ne de her iki maçta da rakibine yenilen Bolu Boluspor. Bu maç da en az geçen seneki maç kadar önemli. Bu açıdan bakıldığı zaman Mehmet Altıparmak ve ekibinin bu maçı mutlaka kazanması gerekiyor. Kazanması durumunda Boluspor ile arasındaki puan farkını 1’e indirecek. Kaybetmesi durumunda aradaki puan farkı 7’ye çıkacak ki; bu da Boluspor’un artık Gazişehir’e yakalanmama anlamına geliyor…
*
Geride kalan 4 haftada Balıkesir ve Karabük ile içeride oynayacak olan Gazişehir, Giresun ile Gençlerbirliği deplasmanında gidecek.
*
Pazar günü Kalyon Arena’da 6 puanlık maçın Gazişehir adına olması dileğiyle, herkese keyifli maçlar…

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları