Solgar C Vitamini İle Günlük Vitamini Depolayın

Solgar C Vitamini İle Günlük Vitamini Depolayın

C vitamini vücudumuzu ayakta tutan güçlü bir antioksidandır. Vücutta demir depolanması ve emilmesi görevini üstlenir. Vücudu hastalıklara karşı koruma ve iyileştirme sürecinde etkili bir takviyedir. C vitamini yediğimiz besinlerle vücuda girer. Vücut c vitamini üretemez.

Yeteri kadar c vitamini almak önemlidir. Meyveler ve sebzeler arasında c vitamini yönünden zengin bir çeşitlilik vardır. Fakat  dengesiz ve yetersiz beslenmek vücudun vitaminsiz kalmasına neden olur. Böyle durumlarda vücudun c vitamini ihtiyacını Solgar c vitamini karşılar.

Solgar C Vitamini Faydaları Nelerdir?

C vitamini eksikliğinde vücutta çeşitli belirtiler ortaya çıkar. Bunlar, anemi, diş eti sorunları, eklem ağrıları, ciltte kuruluk, zor iyileşen yaralar, metabolizma hızında düşme gibi belirtilerdir. C vitamini demir emilimini arttırdığı için vücutta anemi görülmez. Özellikle demir içerikli gıdalar tüketirken portakal suyu, greyfurt suyu gibi c vitamini yönünden zengin bir meyve suyu tüketmek çok yararlı olur. 

Solgar c vitamini hücreleri korur. Kötü kolesterolü düşürür, göz hastalıklarından katarakta karşı koruma sağlar. Soğuk algınlığına iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Yeterli seviyede c vitamini yönünden zengin meyve ve sebze alımı kalp hastalıkları, kanser gibi hastalık risklerini en aza indirir. Yaşlanmayı geciktirir. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. 

Solgar C Vitamini Nasıl Kullanılır?

Dünya sağlık örgütü yaptığı araştırmalarda günlük c vitamini ihtiyacını karşılamak için bir insanın yaklaşık 5 porsiyon meyve ve sebze yemesi gerektiğini açıklamıştır. Tabi ki bu çoğu insan için çok zordur. Kaldı ki şeker hastaları, meyve kısıtlaması olan insanlardır.

Vitamin takviyeleri her insanın kullanabileceği takviyelerdir. O yüzden en çok tercih edilen vitaminlerdir. Solgar c vitamini sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tok karnına alınmalıdır. Kurumsal adres üzerinden Solgar c vitamini satın alabilirsiniz.

Detaylar için; https://www.recete.com/solgar/vitaminler/

 

 

 

 

 


Haber Merkezi
6.12.2021

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler