OSB’ye ulaşım artık daha kolay olacak

Gaziantep OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı, Vali Davut Gül Başkanlığında gerçekleştirildi.
OSB’ye ulaşım artık daha kolay olacak

Toplantıda sanayicilerin yaşadığı sorunlar görüşüldü. Vali Gül, Gaziantep OSB için yeni bağlantı yolları ve kavşaklarının ihalesinin yapıldığını duyurdu. Vali OSB’nın artık daha ulaşılabilir olacağını kaydetti. ,
240 bin kişinin çalıştığı Gaziantep OSB’de yeni yatırımlar göz kamaştıracak. Önemli bir ihtiyaç olan çarşı merkezi, meslek lisesi atölyesi, kreş inşaatları hızla devam ederken, sağlık merkezleri, için önümüzdeki ay ihaleye çıkılacağı öğrenildi. Gaziantep OSB’ye İhracatın daha hızlı artması için otobanın üzerine 4 giriş-çıkışlı köprülü kavşak yapımı içinde ihaleye çıkıldığı öğrenildi. Böylece Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde 3. bölge ile 5. bölgenin birbirine bağlantısının yanı sıra otobana daha rahat girilecek.

4 GİRİŞ-ÇIKIŞLI KÖPRÜLÜ KAVŞAK YAPILACAK

Gaziantep OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı, Vali Davut Gül Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda sanayicilerin yaşadığı sorunlar görüşüldü. Ayrıca Gaziantep’in yeni sanayi bölgesi olan Adana-Gaziantep-Şanlıurfa otobanına daha rahat girilmesi için Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında yapılan bir protokolün detayları görüşüldü. İhracatın daha hızlı artması için otobanın üzerine 4 giriş-çıkışlı köprülü kavşak yapılacak.

SANAYİCİLERİN YAŞADIKLARI SORUNLAR DA MASAYA YATIRILDI

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantıya, Vali Davut Gül, Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan ve diğer ilgililer katıldı. Gaziantep’in üretim ve istihdam rakamlarının da konuşulduğu toplantıda sanayicilerin son dönemde yaşadıkları sorunlar da masaya yatırıldı.

KAVŞAK İÇİN İHALEYE ÇIKILDI

Gaziantep Valisi Davut Gül, “Gaziantep OSB ,240.000 kişiyi istihdam ediyor. Önemli bir ihtiyaç olan çarşı merkezi, meslek lisesi atölyesi, kreş inşaatları hızla devam ediyor. Köprülü kavşak ve bağlantı yolları içinde ihaleye çıkıldı” dedi.

 


Mehmet Torun
19.10.2021


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler