LGS’de iki Türkiye birincisi Gaziantep’ten

Gaziantep’te Liselere Giriş Sınavı’nda iki öğrenci 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasına girdi.
LGS’de iki Türkiye birincisi Gaziantep’ten

LGS’de, 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer alan Şair Nabi Ortaokulu öğrenciSİ Hakan Şahin ile Özel Sedat Akdoğan Ortaokulu öğrenciSİ  Mehmet Ertuğrul Kaya, Gaziantep’in gururu oldular.

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başarılı alt yapı çalışmaları kendisini göstermeye başladı. Sınava 36 farklı ilden katılan 97 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Puanların 100 ile 500 arasında değiştiği dağılımda öğrencilerin yüzde 5,61'i, 400-500 puan aralığında yer aldı. Öğrencilerin en yoğun bulunduğu puan aralığı (yüzde 62,17) ise 200-299 oldu. Buna göre şampiyon öğrencilerin ikisi Gaziantep'ten çıktı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, öğrencileri tebrik ederek sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: “LGS’de, 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer alan Şair Nabi Ortaokulu öğrencimiz Hakan Şahin ile Özel Sedat Akdoğan Ortaokulu öğrencimiz Mehmet Ertuğrul Kaya’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Türkiye birincisi olan öğrencilerimiz Hakan ŞAHİN ve Mehmet Ertuğrul KAYA kardeşlerimizi tebrik ederim. Bu başarıda emeklerini esirgemeyen velilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ederim”

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de, “LGS sınavında Türkiye birincisi olan 97 öğrenciden 2 tanesi Gaziantep'ten, Tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan öğrencilerimiz Hakan Şahin ve M. Ertuğrul Kaya'yı, emeği geçen idareci, öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 


Barış Kaya
30.06.2021


Yorum yap

Diğer Haberler