Eğlencenin adresi

Gaziantep'te bulunan 400 yıllık Osmanlı kahvehanesi olan Tahmis Kahvehanesi, ziyaretçilerine sıra gecelerini aratmayan yöresel canlı müzik gösterileri sunuyor.
Eğlencenin adresi

Gaziantep'te Osmanlı dönemine ait kahvehane, ziyaretçilerine sunduğu farklı etkinliklere ismini duyuruyor. Hafta sonu iş stresini atmak isteyen insanlar, kahvehaneye gelip, canlı müzik eşliğinde doyasıya eğleniyor. Kendini müziğin ritmine kaptıran müşteriler, hareketli müzik eşliğinde dans ediyor.

Adıyaman'dan Tahmis Kahvehanesine gelen İla İpekten, "Çok eğlenceli, çok samimi ortam. Özellikle sıra gecesine benzer müzik daha da etkili oldu. Çok eğlendim, çok güzeldi" dedi.

Saadet Öztop ise, "Ben daha önce de buraya gelmiştim. Burası eski bir yer. Gaziantep'in dokusunu yansıtan bir yer. Keyifli güzel bir yer. Müzikle de çok daha güzel hal alıyor. Vaktin nasıl geçtiğini anlamıyoruz" dedi.

Yıllardır Tahmis Kahvehanesine gelip gittiğini belirten Ahmet Tabur, "Dedelerimizden babalarımızdan öğrendik. Dışarıdan gelen misafirlerimizi dostlarımızı hep buraya getiriyoruz. Boş zamanımızı burada geçiririz genelde. Tahmis Kahvehanesi Gaziantep'in olmazsa olmazıdır. İnsanlar buraya gelip stres atıyor" diye konuştu.

Tarihi Tahmis Kahvehanesi'nin işletmecisi Selim Balcı, Kahvehane'nin 400 yıllık Osmanlı Kahvehanesi olduğunu söyleyerek, "Hafta sonları İkindi Sazı dediğimiz bir gurubumuz vardır. Önceden bu kahvehanede erkeklerin akşam sefası dediğimiz bir gelenekti. Şimdi bu geleneği kadınları da katarak, hafta sonları dışarıdan gelen misafirlerimizi, Gaziantep türküleriyle ağırlıyoruz" diye konuştu.


İHA
21.12.2015

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler