CHP hazır kıta

CHP’li belediye başkanları Gaziantep’i karış karış gezecekler.
CHP hazır kıta

CHP Gaziantep’te bir yandan kongre, diğer yanda da çalıştay heyecanı yaşanıyor. CHP Gaziantep İl Yönetimi ve partililer, 18-20 Haziran tarihleri arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 250 Belediye Başkanının düzenlenecek olan Yerel Yönetimler Çalıştayı için hazırlıklarını sürdürüyor. 3 gün sürecek olan Çalıştay Programını da netleşti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “18 Haziran'da belediye başkanlarımız Gaziantep'in bütün ilçelerinde, caddede, sokakta vatandaşlarımızla bir araya gelecek. Onları dinleyecekler” dedi.

CHP Genel Merkezi, yerel yönetim politikalarını gözden geçirmek üzere Gaziantep’te 3 gün kamp yapacak. Yerel Yönetimler Çalıştayı süresince kentte incelemelerde bulunacak olan Belediye Başkanları, Gaziantepli vatandaş ve esnafın sorunlarını dinleyecek.

PROGRAM NETLEŞİYOR…

CHP Gaziantep İl Başkanlığından edinilen bilgilere göre, Cuma günü şehrimize gelecek olan CHP heyetinin ilk olarak sabah başkan yardımcısı Seyit Torun’un basın toplantısı yapacağı, sonra saat 12’den itibaren şehir ve esnaf gezintisi yapılacağı belirtildi.  Cumartesi günü ise sabah kahvaltısıyla birlikte genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması ve atölye çalışmaları yapılacak Pazar günü ise panel, basına açık toplantı, öğleden sonra ise sadece Kemal Kılıçdaroğlu ile Seyit Torun’un yer alacağı başkanlarla değerlendirme oturumu olacağı belirtildi.

250 BELEDİYE BAŞKANI KENTTİ DOLAŞACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve diğer MYK üyeleriyle birlikte aralarında Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Tunç Soyer ve Zeydan Karalar’ın da olduğu CHP’li 250 belediye başkanı Gaziantep’teki çalıştaya katılacak.

BAŞKANLAR HER YERDE OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP'li tüm belediye başkanlarının Gaziantep'te 18-19-20 Haziran'da bir araya geleceği çalıştaya ilişkin şunları söyledi: "4'üncüsünü yüz yüze gerçekleştireceğimiz bir toplantı olacak. Bu süreçte iki de Zoom üzerinden (çevrimiçi konferans) toplantı yaptık. Biz çalıştaylarımızı bilinen, sadece kürsü konuşmalarıyla gerçekleştirilen bir toplantı olarak yapmıyoruz. Hem vatandaşımızla iç içe oluyoruz hem de karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyoruz. 18 Haziran'da belediye başkanlarımız Gaziantep'in bütün ilçelerinde, caddede, sokakta vatandaşlarımızla bir araya gelecek. Onları dinleyecekler. İkinci gün Genel Başkanımızın belediye başkanlarımıza hitabıyla başlayacak. Ve iki yıllık görev süremiz için neler yaptık, onun arama toplantısını yapacağız. Ardından gelecek üç yılda vatandaşın sorunlarını çözmek adına neler yapmalıyız, bunları değerlendireceğiz. Bazı majör projelerle ilgili değerlendirmeler olacak."

“BİLGİ AKTARIMI OLACAK”

Torun, çalıştayla belli konularda panellerin olacağını ve bilgilendirmelerin yapılacağını belirtirken, "Panelistlerimiz, belli konularda bilgi aktarımında bulunacak. Ardından da standart projelerimiz var. Kendilerinin Genel Başkanımıza, bizlere aktarmak istedikleri konular varsa onları dinleyeceğiz" dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR TOPLANTI

Yapılacak çalıştay hakkında bilgi veren CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, “Gaziantep olarak çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gerçekleşecek toplantı hem örgütümüze büyük ölçüde moral ve dinamizm hem de şehrimize katkı sağlayacaktır. Bu vesile ile Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcılarımız Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun başta olmak üzere toplantının ilimizde gerçekleşmesi talebini onaylayan tüm MYK Üyelerimize CHP Gaziantep İl Örgütü adına teşekkürlerimi sunarım. Böylesine kritik bir toplantının Gaziantep’te yapılması sayın Genel Başkanımızın Gaziantep’e verdiği önemi göstermektedir. Bizlerde sayın Genel Başkanımızın güvenini boşa çıkartmayarak Gaziantep’te partimizi tekrar eski başarılı günlerine hep birlikte taşıyacağız. Çalıştay yerel yönetimler, eski belediye başkanları, bu konuda çalışmalar yapan akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak yapılacak ve çalışmanın ardından CHP’nin Yerel Yönetimler Politikası Belgesi hazırlanacak” dedi.

 

 


Mehmet Torun
16.06.2021

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler