6 milyonluk ihale

 Büyükşehir, Parkomat ihalesine çıkıyor!
6 milyonluk ihale

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi parkomat ihalesine çıkıyor. Geçen aylarda Parkomat İhalesinin karşılıklı olarak fes edilmesinin ardından Ulaşım Daire Başkanlığı, yeni ihale için şartname hazırladı. ihale 24.03.2021 Çarşamba günü saat 14:00’da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda İhale Komisyonunca (Encümence) yapılacak. KDV hariç aylık 190 bin 759 TL muhammen bedel ile yapılacak ihalede, 36 ayın sonunda KDV hariç 6 milyon 867 bin TL Büyükşehir Belediyesi’ne ödeme yapılacak.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında yapılan Parkomat İhalesi’ni Özpark İnşaat kazanmıştı. Aylık 300 bin TL bedel ile yapılan ihale 2021 Şubat ayında karşılıklı olarak iptal edildi. Parkomat İhalesinin iptalinin ardından yeni ihalenin hazırlanması için Ulaşım Daire Başkanlığına yetki verildi. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından Parkomat ihalesi için tarih netleşti. 24 Mart tarihinde yapılacak olan ihalenin toplam bedeli 6 milyon 867 bin TL olarak belirlendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında, şehir genelinde ve Nizip ilçesindeki muhtelif sokak, cadde ve bulvarlardaki parkomat ihalesi yapılmıştı. Yapılan ihaleyi 36 aylığına aylık 300 bin liraya Özpark İnşaat adına ihaleye katılan Yaşar Özçiftçi’de kazanmıştı.

İHALE İPTAL EDİLDİ

İhalenin ardından Parkomat alanlarında çalışmalar başlatıldı. Kentte yoğun tartışmalara neden olan Parkomat işi geçtiğimiz yıl Ağustos ayında geçici olarak durdurulmuş, sonrasında ise anlaşma yeniden sağlanarak işlemlere devam edilmişti. Aradan geçen süreçte Büyükşehir Belediyesi ile Parkomat İhalesi’ni alan firma arasında yapılan görüşme sonunda sözleşmenin karşılıklı olarak fes edildiği öğrenildi.

İHALE 24 MART’TA

Parkomat İhalesinin karşılıklı olarak fes edilmesinin ardından Ulaşım Daire Başkanlığı, yeni ihale için şartname hazırlandı. Şartnamenin hazırlanmasının ardından Parkomat İhalesi için tarih netleşti. Söz konusu ihale 24.03.2021 Çarşamba günü saat 14:00’da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda İhale Komisyonunca (Encümence) yapılacak.

İHALEYİ ALAN FİRMA AYLIK 190 BİN TL ÖDEYECEK

KDV hariç aylık 190 bin 759 TL muhammen bedel ile yapılacak ihalede, 36 ayın sonunda KDV hariç 6 milyon 867 bin TL Büyükşehir Belediyesi’ne ödeme yapılacak.

BU ALANLARDA PARKOMAT HİZMETİ SUNULACAK

Kent genelinde parkomat işlemlerinin yapılacağı alanlar şöyle: Gazimuhtarpaşa Bulvarı - Nail Bilen Caddesi Üzeri - Şehit Yusuf Erin Caddesi - Tapu Müdürlüğü ve Çevresi - İncilipınar Mahallesi ve Çevresi - Sabahat Göğüş Caddesi Üzeri - Atatürk Bulvarı Üzeri - Kastelbaşı Sokak Üzeri, Yaşam Hastanesi Yanı, 4 Nolu Cadde (Belediye Yanı) 17 Nolu ve Nişantaşı Sokak - Suburcu Caddesi - Kunduracılar Çarşısı Caddesi - Gaziler Caddesi - Hacı Bayram Veli Cami Karşısı - Tuz Hanı Caddesi - Eski Belediye Caddesi - İnönü Caddesi - Medikal Park ve Mücahitler Hastanesi Çevresi - Karataş Mahallesi 400 Nolu Cadde Üzeri - Şehitler Caddesi Üzeri, Nizip İlçesi Atatürk Bulvarı üzeri - Postane Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesi.Mehmet Torun
22.03.2021


Yorum yap

Diğer Haberler