Arif Kurt

Arif Kurt

17 Ocak 2020 00:00:00

Merhum Sani Konukoğlu anısına

Bazı insanlar ölse de yaşar.

 Hikayesi, Öğretileri, ilkeleri ve dürüstlüğü halen dillerde olan ve hep var olacak Sanko Holding’in kurucusu Merhum Sani Konukoğlu’na 26. Ölüm yıl dönümünde Allah’tan rahmet diliyorum...

Özlem, Şükran ve minnetle anıyorum…

Mekanı cennet olsun.

Devlet üstün hizmet madalyası sahibi, paylaşmanın mutluluk olduğunu bilen, işin hilesinin ise dürüstlük olduğunu hepimize öğreten, Merhum Haci Sani Konukoğlu, vefatının 26. Sene-i devriyesinde ailesi, sevenleri, bilmese de onun ekmeğini yiyip yürüyenlerin katılımı, duası ve buluşması ile mezarı başında anılacak.

Hayırseverliği ile herkesin takdirini kazanan, Gaziantep’in sanayi şehri olmasının temelini atan, yetiştirdiği hayırlı evlatlarla amel defteri kapanmayan, kurulduğu günden bu güne, gerek Gaziantep’in gerekse de Türkiye’nin sosyolojik, stratejik ve ekonomik şirketlerinden biri olan Sanko Holding’in ‘ebedi Yönetim Kurulu başkanı’ merhum Sani Konukoğlu, gönüllerde hep yaşayan ve yaşayacak olan birisi.

Onun ekmeğini yemedim diyen, suyundan içmeyen, kapısına gidip boş dönen ben daha görmedim duymadım.

Her attıkları adımda devletin yanında olan, yatırımları ile sosyal hayattan tutunda siyasetten spora, vakıf hizmetlerinden, sivil toplum örgütlerine, eğitimden, sağlığa her alanda, Önder ve örnek olarak yürümeye devam ediyorlar. Allah onlardan razı olsun.

Allah merhum Sani Konukoğlu’na rahmet eylesin.

Mekanı cennet olsun.

Bazı insanlar ölsede yaşar.

Merhum Sani Ağa onlardan birisidir.

Ve hep yaşayacaktır.

Kalın sağlıcakla...

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları