Serdar Göçmen

Serdar Göçmen

6 Ocak 2020 00:37:00

GÜÇ BENDE “TRUMP”

Bağdat’ta yapılan bu saldırı şüphesiz en çok kimin işine yarayacak bölgedeki planlarına hizmet edecek..

İsrail en sonunda İran ile Amerikayı karşı karşıya getirdi.

Abd ben burda ve istediğim yerde istediğim kişiyi öldürürüm mesajını verdi...

Diğer yandan ise bu olayda bizzat özellikle Trump’un emir verdiğini dikkat çekmeleri bile bu operasyonun bir seçim yatırımı olduğunu ortaya koyuyor.

Kaostan fayda sağlama amaçlara ulaşma stratejisinin bugün için son hamlesi yapıldı.

Durumu İran'ın hamleleri belirleyecektir..

Libya tezkeresi niye öne çekildi diye merak edip ayak diretenlere işte gerekçesi.

bir kez daha ülkemizin vazgeçilmez bir ülke olduğu aşikar olarak görüyoruz. Buna göre incirlik , kürecik amerika için vazgeçilmezdir şuan için. İran’ı her ne kadar sevmesekte oranın karışmasını ve yeni bir göç dalgasını göze alamayız. Türkiye’nin ( hükümetimizin ) akıllıca hamleler ile ilerleme kaydetmesi gerekiyor.

Diğer husus ise yıllardır ABD seçim öncesi alıştığımız bir tablo diyebiliriz bu duruma. Çünkü ABD her zaman seçimlerden önce muhakkak Ortadoğu’da bir yerleri bombalaması veya kendi kurdukları terör örgütlerinin bir liderini hedef göstererek veya öldürerek şov yapması, ülkedeki kamu oyunun dikkatini çekip seçimlere yatırım yapmalarıdır. Artık klasik ABD yöntemlerinde bir senaryo haline geldi.

Cahil , fakir, yoklukla terbiye edilmiş olan kitlelere en uygun senaryolardır mezhep çatışmaları ve ayrılıkçılık öğesi içeren tartışma ve kavgalar . Şu an Irak’ta öldürülmüş olan Kasım SÜLEYMANİNİN kutlamasını yapan Irak halkı ateşle oynamaya ve maşa olmaya devam edecektir. Bu olaylar ise tam da ABD ve diğer yandaşların istediği gibi olayın ilerlemesine imkan verecektir.

Son olarak hatırlamakta fayda var. 2001 yılında, Pentagon’da NATO eski komutanı Orgeneral Mr. Clark röportajında aynen dediklerini aktarıyorum ,

“7 ülkeyi yok edeceğiz. Irak’tan başlayarak Suriye, Libya, Somali, Sudan ve İran ile bitireceğiz.

Peki o zamandan bu zamana bir sapma var mi bu konuşmanın içeriği ile ilgili.

Bundan dolayıdır ki Türkiye olarak birlik beraberlik içinde ülkemiz ve milletimizi dirlik ve düzenle geriye dönük programlar yapılması gerekiyor askeri ekonomik ve sosyal olarak .

Güç ve gelecek Aklını kullanmasını bilen toplumlardadır.

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları