Arif Kurt

Arif Kurt

30 Kasım 2019 00:09:00

Cengiz Zeybek müdürüm teşekkür ederim

Üç beş yıl önce şehrin üstünde akşam saatlerinde uçan bir helikopter gördüğümüz ve sesini duyduğumuz vakit elimiz yüreğimizdeydi.

Suriye’deki terör gruplarına karşı yürütülen operasyonlarda yaralı veya şehit olan yiğitlerin getirildiğini bilir ve düşünürdük.

‘Allah korusun’ der, ‘askerimizin ve polisimizin tırnağına taş değmesin’ diye Allah’a dua ederdik.

Bugün olduğu gibi başımızı öne eğmez verilen mücadeleyi canı gönülden desteklerdik.

Kısmen ve nispeten bildiğimiz ve bugün görev verilirse resmen hazır olduğumuzu dile getirdiğimiz mücadelede varız, var olanların ise yanındayız.

Allah ömür verdikçe Kızıl Elma ülküsüne tabi olup, İ’layi Kelimetullah hakkı için, Cihan Şumül hayali gerçekleşene kadar bu safta ve kıblede durmaya devam edeceğiz.

Kendi amelimizden, yaşadığımız şehir-ülke ve toplumdan sorumluyuz.

Her ne yaparsak yapalım emniyet içinde yaşamak, adaletli olmak, haksızlık karşısında durmak ve Allah’a kul olmak gibi bireysel mecburiyetlerimiz var.

İşimizi hakkıyla yaparak topluma örnek olmalı, kısmi, nispi hallerimizden ötürü resmî yanımızı illegal hale getirmemeliyiz.

Uyuşturucu satarak, fuhuş yaptırarak, hırsızlık yaparak, çete kurarak, örgüt kurup nizami yapıyı bozmaya çalışarak, çalarak, yolsuzluk yaparak, hak yiyerek, hukuksuzluk yaparak, bir diğerini ezerek, öldürmeye çalışarak,kandırarak, itibarsızlaştırarak, statüko, tahakküm ve vesayet kurup bir başkasını yok sayarak, adam kayırarak, bir diğerine yaşam hakkı vermeyerek, otoriteyi tanımayarak, insan haklarını hiçe sayarak, toplum düzenini bozarak nasıl yaşarız?...

Bunların yaşandığı topraklarda ve yerlerde demokrasiden bahsedemez, varsa bile o demokrasinin denetleyici ve dengeleyici bir yapısı kurulmamışsa, emniyet sağlanamamışsa nasıl edeceğiz!...

Sorun var ve demokrasinin de var olduğunu söylüyorsak güçlünün zayıfı ezdiği, haklının haksız karşısında derdest edildiği özetle demokrasiyi kendine mal edenlerin yaşam sürdüğü bir yerde yaşıyorsunuz demektir.

Denetleyici ve dengeleyici bir devlet otoritesi yoksa demokrasiyi kendine mal edenlerin hüküm sürdüğü bir yapı kurulmuştur demektir.

Bu da sınıf ayrımı demek olup, demokrasiyi kendine mal eden insanların diğerlerini ezerek, tepesine binerek yaşamasına yol açar.

Yaşam hakkı ve toplumun öncelikleri bu gücü elinde bulunduranların insiyatifine kalmıştır.

O yüzden denetleyici ve dengeleyici devlet otoritesinin, emniyeti sağlayarak adaleti haklıya göre dağıtarak yapılanması ve yaşaması, huzur açısından şarttır.

Bu girişten sonra gelelim asıl söylemem gerekenlere.

Gaziantep’e yeni atanan İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek müdürümün gelmesinden sonra uyuşturucu ile mücadele konusunda yaşanan kararlı çalışmaları yakından takdirle takip ediyorum.

Hacıbaba’dan başlayan, Vatan,Hoşgör ve Yukarıbayır mahallelerinde devam eden, gece ansızın helikopter destekli ve bine yakın polis ile yapılan operasyonlar şehrin idareye karşı olan güvenini arttırdığı gibi, sokaktaki insanın emniyet güçlerine bakışında müspet anlamda değişimler yaşanmasına da sebep oldu diyebilirim.

Gözümle gördüğüm ve kulağımla duyduğum ikili sohbetlerde kararlı operasyonlara, Gaziantep halkının desteğinin tam olduğunu buradan zikretmekte yarar görüyorum.

Doğru olanı yaparak, milletin canına tak eden uyuşturucu satıcılarına karşı mahalle bazlı, geniş çaplı ve sonuç odaklı yürütülen bu operasyonlardan geri aldım atmadan vites büyüterek devam edilmeli diyorum.

Cengiz müdürümle henüz tanışma fırsatım olmadı.

Bir yandan hoş geldin tebriklerini kabul ederken diğer yandan bu operasyonları aralıksız şekilde yapması kısa vadede Gaziantep halkının şehre gelen bu yiğidi ve yürekli ekibini daha yakından tanımasına yol açtığını söyleyebilirim.

Demek ki oluyormuş!...

Nispeten ve kısmen takip ettiğim operasyonlarınızda ihtiyaç halinde, bir vatandaş olarak resmen göreve hazır olduğumu bilmenizi de isterim.

Kamu otoritesi ve idaresi açısından Davut Gül Valimiz geldiğinden beri müspet anlamda güzel bir ivme yakalayan Gaziantep, il emniyet müdürü Cengiz Zeybek ile çıtayı daha da yükseltti.

Sayın Davut Gül valim ve Cengiz Zeybek müdürüm, Bu topraklarda, Otoritenin devlette olduğunu hissettirdiğiniz için sizlere ayrıca teşekkür ederim.

Kalın sağlıcakla...

 

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları