Ustura Nedir?

Ustura Nedir?

Usturalar, geçmişten günümüze kadar gelen ender araçlardan bir tanesi. Genel olarak çok eski zamanlardan beri saç ve sakal kesimi için kullanılan usturalar, günümüzde hala popülerliğini koruyor. Eski haline göre biraz şekli değişmesine karşın daha kullanışlı hale gelen ustura, günümüzde bıçağı değişen, değişmeyen, taş bileme, makine bilemesi gibi birçok çeşitle karşımıza çıkıyor. Hem kullanışlı hem de çok oldukça işlevsel olan usturalar sayesinde kolayca tıraş olma imkanı bulacaksınız.

Ustura Nasıl Kullanılır?

Ustura kullanmak her ne kadar kolay görünse de aslında ustalık isteyen bir iştir. Günümüzde ustura yerini jiletlere ve tıraş makinelerine bırakmış gibi görünse de aslında hala ustura kullanımı çoğunlukta. 

 Ustura kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; kesim yapılacak kısmın altında kalan derinin gergin bir pozisyonda durmasıdır. Aksi halde ustura derinizi kesebilir, istemediğiniz sonuçlar  doğurabilir. Dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise, daha temiz bir tıraş için usturayı çift yönlü kullanmaktır. Siz de bir ustura sahibi olmak isterseniz https://www.nebioglukuafor.com/ustura-jilet-9357 bağlantıyı kullanarak bir ustura sahibi olabilirsiniz.

 


Haber Merkezi
30.09.2020

Yorum yap

Diğer Haberler