Transferde aceleci değiliz

  Gaziantep Futbol Kulübü Genel Sekreteri Müslüm Özmen, Antalya kampında gazetemize özel açıklamalarda bulunurken taraftarın heyecanla beklediği transfer sorusuna; "Görüşmelerimiz devam ediyor ama transferde aceleci değiliz" diye konuştu.
Transferde aceleci değiliz

İlk yarıyı beklentilerin üzerinde kapattıklarını ve ikinci yarıda üstüne daha da koyarak sezonu iyi bir yerde tamamlayacaklarına inandıklarını belirten Özmen, Antalya kampının da çok yararlı ve güzel geçtiğini söyledi. Özmen; İlk yarıyı 24 puanla kapatmamız bizim için iyi oldu. Beklentilerimizin biraz daha üstünde oldu... Bunun için hem oyuncularımıza, hem teknik ekibimize teşekkür ediyorum... İlk yarıyı 24 puanla kapattık ama ikinci yarıda bunun üstüne daha katarak inşallah sezonu ilk 10'un içinde daha yukarılarda bitiririz. Şu anda kamp hazırlıklarımız çok iyi gidiyor. Oyuncularımızın, teknik ekibimizin çok özverili çalışması mutluluk verici... Maçlarda da zaten bunun etkilerini görüyoruz..."

ÖNCELİK KALECİ

 Yuri ile yolları ayırdıklarını ve önceliğin kaleci olduğunu belirten Müslüm Özmen; "Bir kaç mevki için alacağımız oyuncular var. Arayışlarımız devam ediyor ama devre arası transferler çok riskli transferler... Çok ince eleyip, sık dokumak zorundayız... Bu iş ciddi sorumluluk isteyen bir iş.. Transfer yapmak için transfer yapmak istemiyoruz. Öncelikli konumuz biliyorsunuz Yuri ile sözleşmemizi fesh ettik ve ilk hedefimiz kaleci almak. İyi bir kaleci almak istiyoruz, bunun yanında zaten genç kalecilerimiz var."

OTURMUŞ BİR KADROMUZ VAR

 Özmen, sözlerine şöyle devam etti; "Bu arada tabii hocamızın bir kaç mevkiye istediği transferler var, onlar içinde görüşmelerimiz devam ediyor. Bunun için acele etmiyoruz, zaten şu anda oturmuş bir kadromuz var. Sakatlarımızın bir kısmıda ikinci yarıda hazır olarak dönmüş olacak. Ama biz yinede transfer yapmak gerektiğini, yedek kulübemizi güçlendirmemiz gerektiğini inanıyoruz.."

TEK GAYEMİZ DOĞRU TRANSFER YAPMAK

Özmen, transfer yapmak için transfer yapmayacaklarını belirterek; "Transferde biliyorsunuz her an, her şey olabiliyor. Bazen uzuyor, bazende ilk görüştüğünüz bir anda transferi bitirebilirsiniz... Taraftarlarımız sabırlı olsun, her an transfer olabilir ama bunun için çok acele etmiyoruz. Tek gayemiz doğru bir transfer yapabilmek... İnce eleyip, sık dokumak zorundayız... Transfer yapmak için, transfer yapmayacağız."

OYUNCULARIMIZ İSTEK VE ARZUSU UMUT VERİCİ 

Antalya kampının güzel geçtiğini belirten Özmen; "Antalya'da ikinci yarı hazırlık kampı çok iyi geçiyor. Futbolcularımızın bireysel olarak gelişimine baktığınız zaman kampın yararlı geçtiğini görebiliyoruz. İnşallah kamp bittikten sonra da ligde de bunun olumlu yansımalarını göreceğiz. Tabii ki hazırlık maçlarındaki oyuncuların istek, arzu ve mücadeleri umut vericiydi. Biz takımımızdan memmunuz. Zaten 24 puan almış takım var, bizim eksiğimiz var, İllaki transfer yapmamız gerekiyor diye bir paniğimiz yok. Takım başarılı bir takım, 24 puan almış bir takım, bütün oyuncularımız özveri ile oynuyor, kalitelerini yavaş, yavaş göstermeye başlıyorlar. Zaten takımın büyük çoğunluğu Fenerbahçe maçına 1 hafta kala toparlanmıştı."

TARAFTARLARIMIZI FENERBAHÇE MAÇINDA TRİBÜNLERİ DOLDURMALARINI BEKLİYORUZ 

Özmen, son olarak Fenerbahçe ile oynayacakları maça değinerek; "Önümüzde zorlu bir maç var. Evimizde Fenerbahçe ile oynayacağız, inanıyorum ki bu maçta taraftarlarımız tribünleri dolduracaktır. Ben Gaziantepliyim diyen tüm taraftarlarımızı maça bekliyoruz. Ben inanıyorum ki taraftarlarımızın desteğiyle evimizde Fenerbahçe'yi yeneceğimizi, puan alacağımıza inanıyorum. Çünkü bu oyuncu ve teknik ekip kadrosuna güveniyoruz. İnşallah Fenerbahçe karşısında kazanacağız" diye konuştu. Eyup Özkan

 


Haber Merkezi
13.01.2020


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler