Ak Parti'de değişim süreci başlıyor

Ak Parti Teşkilatlarında kongre hazırlıkları başlıyor
Ak Parti'de değişim süreci başlıyor

SEÇİMLER KASIM'DA

AK Parti'de kongre süreci Eylül ayında başlayacak. Önce delege seçmen listeleri gözden geçirilecek ve yenilenecek. Bu kapsamda Eylül ayı içerisinde delege belirleme kriterlerinin hazırlanarak teşkilatlara gönderilmesi bekleniyor. Delegelerin belirlenmesi aşamasında komisyon oluşturulması da gündemde olacak. Delege belirleme sırasında meslek, cinsiyet, yaş gibi kriterler göz önünde tutulacak. Belirlenen kriterler doğrultusunda delege yazım işlemleri Kasım ayına kadar tamamlanacak. Kasım ayında belde teşkilatlarında seçimler başlayacak.

TEŞKİLATLARIN YARISI DEĞİŞECEK

Belde kongrelerinin tamamlanmasının ardından sırasıyla ilçe ve il kongreleri yapılacak. Bu arada kadın ve gençlik kollarının il ve ilçe kongreleri de eş zamanlı yapılacak. Bu sürecin en az 1 yıl sürmesi bekleniyor. Kongrelerde teşkilatların en az yüzde 50'sinin değişmesi bekleniyor. AK Parti'de değişim sadece teşkilatlarda yaşanmayacak. Önümüzdeki günlerde kabinede de bir değişikliğe gidilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne göre yeni bakanlıkların kurulması bazı bakanlıkların ayrılması gündemde. AK Parti yapılacak değişikliklerle 2023'e daha güçlü bir şekilde hazırlanacak.

GAZİANTEP NE OLACAK?

31 Mart Yerel Seçimlerinde Karkamış ve Araban Belediyelerinin kaybedilmesi, belediye başkan adaylıkları sürecinde Gaziantep’te kriz yaşanmıştı. Teşkilatlar arasında yaşanan uyumsuz çalışma, belediye başkan adayları arasındaki rekabet Genel Merkeze yansımıştı. Yaşanan bu gelişmeler ışığında Gaziantep İl Yönetimi başta olmak üzere, ilçe yönetimleri ve delege yapısında büyük bir değişim yaşanması bekleniyor.


Haber Merkezi
17.08.2019

Yorum yap

Diğer Haberler