Fatma Şahin’in kızı sağlığına kavuştu

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ABD’den dönen ve karantinaya alınan kızı Merve Şahin’in durumu hakkında açıklama yaptı.
Fatma Şahin’in kızı  sağlığına kavuştu

 Kızının Amerika'dan geldiğini aktaran Şahin, "Kızım yurt dışındaydı, ikisi de gelir gelmez Sağlık Bakanlığının 14 günlük karantina programına uydu ve şu an sağlıklarına kavuştular ve bizimle birlikte normal yaşamlarına devam ediyorlar" dedi.

Fatma Şahin, kızının durumunun iyi olduğunu belirtirken, koronavirüste Gaziantep’in durumu hakkında değerlendirmeler yaptı.

Kızının Amerika'dan geldiğini aktaran Şahin, "Kızım yurt dışındaydı, ikisi de gelir gelmez Sağlık Bakanlığının 14 günlük karantina programına uydu ve şu an sağlıklarına kavuştular ve bizimle birlikte normal yaşamlarına devam ediyorlar" dedi. Sosyal izolasyonun çok önemli olduğunu belirten Şahin, kendi kişisel önlemlerini şu şekilde anlattı: "Hijyen temizliği çok önemli, özellikle el temizliği. Eldiven kullanımını özellikle öneriyorum ve arkadaşlarla yaptığımız toplantılarda sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Ortak toplantıları, görüşmelerimizi kurduğumuz telekonferans altyapısı sayesinde yapıyoruz" diye konuştu.

 Gaziantep'teki korona vakaları ilgili de bilgi veren Şahin,"Bu verileri Sağlık Bakanlığımız Valilik üzerinden yürüttüğü çalışmayla sürdürüyor. Gaziantep Türkiye'ye göre düşük risk grubunda" dedi.  Şehirdeki önlemlerle ilgili de konuşan Şahin, şu bilgileri aktardı: "Yayımlanan Genelgeleri bizzat yerinde inceliyoruz. Kurallar konusunda hassasız lütfen riayet edilsin. Sağlık Bakanlığının ve Bilim Kurulunun açıklamaları önemli. Ayrıca şehri temizliyoruz. Eczaneleri, toplu taşımaları sokakları, şehir bir ev gibi düşünün öyle bir çalışmalar yürütüyoruz "


Haber Merkezi
27.03.2020


Yorum yap

Diğer Haberler