SON DAKİKA… Yine GAÜN, yine darp skandalı… Başhekim’den açıklama var…

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde darp skandalı yaşandı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin, konuyla ilgili açıklama yayınlandı.
SON DAKİKA…  Yine GAÜN, yine darp skandalı…  Başhekim’den açıklama var…

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bugün yine bir sağlık çalışanı darp edildi.Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Endoskopi Ünitesinde görev yapmakta olan sağlık personellerine şiddet uygulandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin “Darp edilen sağlık çalışanı Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle tedavi görmüştür. Tedavisinin bitmesiyle test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmüştür. Fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır. Toplum içerisindeki bu tip davranışlar sergileyen kişilerin bizlerin çalışma hevesini kırmaya gücü yetmeyecektir. Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” şeklinde açıklamada bulunmuştur.

Prof. Dr. Suat Zengin, açıklamasını şöyle tamamladı: “Toplumun büyük çoğunluğunun böyle şiddet olaylarına nefret gözüyle baktığını biliyoruz. Ancak beklentimiz; sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırılmasını ümit ediyoruz. Sağlık ordusu en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşa omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın”


Haber Merkezi
6.08.2020


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler