Son dakika... Gaziantep'te okullar tatil olacak mı? Vali Gül kararı açıkladı

Gaxiantep Valisi Davut Gül kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda açıklama yaptı.
Son dakika... Gaziantep'te okullar tatil olacak mı? Vali Gül kararı açıkladı

Vali Gül sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Sevgili öğrenciler, kar yağışını takip ediyoruz eğitim öğretimi olumsuz etkileyecek bir durum ortaya çıktığında sizleri bilgilendiririz. Sizleri seviyorum, Şimdi kitap okuma zamanı..." demişti.

Vali Gül yaptığı yeni açıklamada ise okulların yarın tatil edildiğini açıkladı. 

Vali Gül "Sevgili öğrenciler, devam eden olumsuz hava şartlarından dolayı Gaziantep genelinde 13.02.2020 PERŞEMBE (1 gün) okullar tatil edilmiştir. Tadını çıkartın Ayrıca belirtilen tarihte Engelli ve Hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır....

Gaziantep Valiliği okulların tatil edilmesiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

KAMUOYUNA DUYURU

Şehrimizde devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için, İlimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 13.02.2020 Perşembe günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 13.02.2020 Perşembe günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Haber Merkezi
12.02.2020

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler