Son dakika : Gaziantep'te Doğa Koleji öğretmenlerinden şok karar..

Gaziantep'te faaliyet gösteren Doğa Koleji öğretmenleri maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bugünkü derslere girmeme karar aldı.
Son dakika : Gaziantep'te Doğa Koleji öğretmenlerinden şok karar..

Edinilen bilgiye göre yaklaşık 3 aydır maaşlarını alamadıklarını iddia eden Doğa Koleji öğretmenleri bugün derslere girmeyeceklerini açıkladılar 

Öğretmenler velilere yönelik olarak yaptıkları ortak açıklamada şu görüşlere yer verdiler  

"Doğa Koleji Öğretmenlerinden Velilerimize Çağrı

Doğa Koleji yönetiminin "yılan hikayesine" çevirdiği ve bir süredir veliler için yarattığı umutlar, beklentiler uzun bir süredir bu kurumun çalışanları için de yaratılmaktadır. Tüm bu aldatma politikaları sonucu 3 aydır maaşımızı, ek ders ücretlerimizi ve MEB'in tüm öğretmenlere verilmesini zorunlu kıldığı eğitim-öğretim ödeneğimizi alamamaktayız. Eğitim sadece öğretmen ayağından oluşan bir süreç değildir. Eğitim; bakanlığıyla, okuluyla, idarecisi, velisi, öğrencisiyle bir bütünlüğe sahip olduğunda sürdürülebilir. Bu süreçte Eğitim-öğretim hakkının gaspedilmesinin sorumluları ortadadır. Binbir ekonomik sorunla boğuşan, aile ve çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getiremeyecek noktaya sürüklenmiş, ağır bir travmatik dönemden geçen öğretmenlerin derslere girmeme hakkını desteklemek bir yurttaşlık görevidir. 

Bu sebeple 17.12.2019 Salı günü Gaziantep Doğa Koleji olarak derslere girmeyeceğiz. Saat 12.00’de de tüm velilerimizi destekleri için okula davet ediyoruz. 

Velilerimizin derslere girmeme yönünde aldığımız karara saygı duyması ve Doğa yöneticilerinin gizledikleri tüm gerçekleri bir an önce açıklamaları için velilerimizin yanımızda olması en büyük temennimizdir.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyoruz."


Haber Merkezi
16.12.2019

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler