Tayyar’dan bomba açıklama

  AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Şamil Tayyar, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Tayyar, FETÖ’nün yerine talip olan başka grupların olduğunu ileri sürdü.
Tayyar’dan bomba açıklama

Yapılan kararlı mücadelenin neticesinde FETÖ’nün belinin kırıldığını ve artık darbe yapacak, operasyonlarda bulunacak gücünün kalmadığını söyleyen Tayyar, böyle olsa bile örgütün hala bazı kademelerde uzantılarının olabileceğini, onlara karşı da mücadelenin devam ettiğini belitti.

"FETÖ’NÜN YERİNE TALİP OLAN BAŞKA GRUPLAR VAR"

 Tayyar, canlı yayında FETÖ’nün yerine talip olan başka grupların olduğunu da ileri sürdü. Bu konuda partisine de seslenen Tayyar, bu gruplara karşı da mücadelenin kararlı bir şekilde devam ettirilmesini istedi.

 BİZ ONLARA DA MÜSAADE ETMEYİZ

 Tayyar şöyle devam etti: “Maalesef birileri FETÖ karşıtı gibi görünüyor ama kendine yer açma gayretinde. Biz onlara da müsaade etmeyiz. 27 Mayıs’ı kutsayan bir zihniyet bu. Fakat biz demokrasiden yana olmaya devam edeceğiz. FETÖ’nün operasyon gücü yok ama kümelenmeye çalışan ve kendini NATO’cu, seküler, Kemalist diye tarif eden odaklarla işbirliği yapabilirler. Dikkatli olmamız gereken asıl mesele bu."  Tayyar, son olarak 15 Temmuz’un sadece FETÖ organizasyonu olmadığını, darbe girişiminde NATO ile irtibatlı Kemalist kadroların da olduğunu iddia etti.

 


Haber Merkezi
1.06.2020


Yorum yap

Diğer Haberler