Resmen başvuru yaptı! Aydın Doğan banka kuruyor, işte ismi

Doğan Şirketler Grubu Holding AŞ, "D Yatırım Bankası Anonim Şirketi"nin kuruluşu için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvuruda bulundu
Resmen başvuru yaptı! Aydın Doğan banka kuruyor, işte ismi


Doğan Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, D Yatırım Bankası AŞ'nin kuruluşuna ilişkin izin almak üzere bugün Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) başvuruda bulunulduğu belirtildi.

150 MİLYON TL'LİK SERMAYE PAYINA SAHİP OLACAK

Açıklamada, yatırım bankacılığı alanında faaliyet gösterecek ve 150 milyon TL başlangıç sermayesiyle kurulması planlanan D Yatırım Bankası AŞ'de, Doğan Holding'in kurucu ortak sıfatıyla 149 milyon 998 bin 636 TL tutarında sermaye payına sahip olacağı bildirildi.


KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Şirketimiz, 'D Yatırım Bankası Anonim Şirketi'nin kuruluşuna izin almak üzere bugün Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvuruda bulunmuştur.

Yatırım bankacılığı alanında faaliyet gösterecek ve 150.000.000 Türk Lirası başlangıç sermayesi ile kurulması planlanan D Yatırım Bankası A.Ş.'de, Şirketimiz kurucu ortak sıfatı ile 149.998.636 Türk Lirası tutarında sermaye payına sahip olacaktır."AA


Haber Merkezi
20.09.2019


Yorum yap

Diğer Haberler