NBA'de Kurulan 2K Ligi Başlıyor

NBA'de Kurulan 2K Ligi Başlıyor

Koronavirüs nedeni ile bütün maçlara ara verildiği gibi NBA ligine de ara verildi. Bu yüzden 2K Sports elini taşın altına koyup sorumluluk alarak 2K NBA liginin kurulduğunu açıkladı. Yıldız oyunculardan oluşan 2K NBA ligi 2 Nisan itibari ile başlıyor. Konu ile ilgili NBA Oyuncular Birliği bir açıklama yaptı.

NBA Oyuncular Birliğinin içerisinde bulunan Kevin Durant ve Trae Young gibi yıldız isimler 2K NBA liginin oluştuğunu söylediler. 2 Nisanda başlayacak olan ve 100 bin dolar değerinde ödül olacak olan ligin geliri koronavirüs salgınında oluşan bazı olumsuz şeyler için bağışlanacak. Paranın nerelere bağışlanacağı konusunun detayını ise süperbahis sitesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

2K Sports İkinci Başkanı Açıklama Yaptı

NBA 2K liginin kurulması ile ilgili 2K Sports ikinci başkanı Jason Argent konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Argent açıklamalarında şunlara yer verdi. Tüm dünyada bulunan basketbol taraftarlarının ayağına basketbolu getirme adına böyle bir lig kuruldu.

Bu kurulan ligde biz 2K Sports olarak NBA VE NBPA ile ortaklaşa bu organizasyonu yaptığımız için son derece mutluyuz. Organizasyon sonunda kazanılacak olan 100 dolar değerindeki ödülün insanlara yardım etmek için kullanılacağı bizlere mutluluk veriyor. Böyle bir lig organizasyonunun içerisinde yer almaktan dolayı gururlu olduklarını ifade etti.

Argent açıklamalarının devamında ise şöyle devam etti. Malumunuz koronavirüs salgınında çok insan mağduriyet yaşadı. Bu yüzden ülkemizde mağduriyet yaşayan insanlara bir yardım olması amacı ile böyle bir lig organizasyonu kuruldu. Ligi kazanan basketbolcu 100 bin dolar değerindeki ödülü ise insanlara yardım için bağışlayacak dedi.

NBA Liginde Yıldızlar Bir Araya Geliyor

2K NBA Ligi 2 Nisanda başlayacak ve Xbox One üzerinden oynanacak. Turnuva ise tek maç olacak ve eleme usulü şeklinde yapılacak. NBA 2K Ligine ise çok sayıda NBA yıldızı katılacak. NBA yıldızlarının böyle insanı bir yardım için bir araya gelmeleri kendilerini mutlu ediyor. NBA Ligine Katılacak Basketbolculardan bazılarının kimler olduğunu yazalım.

  • Kevin Durant
  • Trae Young
  • Hassan Whitside
  • Zach La Vine
  • De Marcus Cousins
  • Harrison Barnes
  • Michael Porter Jr gibi çok sayıda NBA yıldızı 2K NBA Ligi oyuncuları arasında geliyor.

2K NBA Ligine katılacak olan yıldız basketbolcular turnuva ile ilgili yaptıkları açıklamalarda böyle bir organizasyonun içerisinde bulunmaktan mutlu olduklarını söylediler. Oyuncular yaptıkları açıklamalarda mağdur olmuş insanların yaralarına bir ilaç olabilmek adına böyle bir turnuva organize edildi. Bizlerde böyle bir turnuvada bulunarak koronavirüs salgınından dolayı mağdur olmuş kişilere yardımda bulunmak istedik. Basketbol dünyasında böyle organizasyonların daha fazla yapılması gerektiğini söylediler. Toplam 16 NBA yıldızının katılacağı bu iyilik organizasyonu çok kişi tarafından takip edilecek. Canlı yayının olacağı organizasyona ilginin oldukça fazla olduğu ifade ediliyor.


Haber Merkezi
2.04.2020

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler