Mahmood’a ziyaretçi akını

Almanya Köln’de bu yıl 100. yılını geride bırakan Anuga Gıda ve İçecek Fuarı’nda Mahmood Coffe rüzgârı esti
Mahmood’a  ziyaretçi akını

Almanya Köln’de bu yıl 100. yılını geride bırakan Anuga Gıda ve İçecek Fuarı’nda Mahmood Coffe rüzgârı esti. Türkiye'nin ihracat şampiyonu kahve markası Mahmood Coffe fuarda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Bu yıl 100. kuruluş yıl dönümünü kutlayan, dünyanın en büyük gıda fuarı olarak kabul edilen "ANUGA 2019 Gıda ve İçecek Fuarı", Almanya’nın Köln kentinde açıldı. Türk firmaları bu yıl 100'üncü yılını geride bırakan Anuga'da 315 firma ile katılım rekoruna ulaştı. Türkiye, 106 ülke arasında ev sahibi Almanya dışında İtalya, Çin ve İspanya'nın ardından 4'üncü büyük katılımcı ülke oldu.

ORTADOĞU’NUN LİDERİ

Türkiye'nin ihracat şampiyonu kahve markası Mahmood Coffee de fuarda stant açtı. Altunkaya Şirketle Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Mahmood Coffee yoğun ilgi gördü. Altunkaya Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, fuarları önemsediklerini vurgulayarak, Mahmood’un Ortadoğu pazarında hazır kahve sektöründe lider konumunda olduğunu söyledi.

FUARLARA KATILACAĞIZ

Altunkaya, her yıl olduğunu gibi bu sene de dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleştirilecek fuarlara katılacaklarını belirterek, şunları kaydetti: “Fuarlar ihracatçılar için tanıtımda ve yeni pazarlara ulaşmada vazgeçilemez organizasyonlardır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleştirilecek sektörde kabul görmüş fuarlara katılacağız.”

MAHMOOD’A ZİYARETÇİ AKINI

Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Anuga 2019 Gıda ve İçecek Fuarı’nda görücüye çıkan Mahmood Coffe, fuarın ilk 3 gününde ziyaretçilerin yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Altunkaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya,  hedeflerinin dünyanın bütün ülkelerinde Türkiye’nin markası olarak yer almak olduğunu söyledi.

Bu yıl 100'üncü yılını geride bırakan, "dünyanın en büyük gıda fuarı" olarak kabul edilen Anuga 2019, Almanya'nın Köln kentinde 5 Ekim’de kapılarını açtı. 7500’ün üzerinde katılımcı firması ve 198 ülkeden yaklaşık 165 binin üzerinde iş insanının ziyaret etmesi beklenen Anuga 2019 Gıda Fuarı, 9 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek.

MAHMOOD’A ZİYARETÇİ AKINI

Gaziantep’te dünyaya açılan bir marka olan Mahmood Coffe de fuarda stant açtı. Fuarın ilk 3 gününde Altunkaya Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Mahmood Coffe ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

MAHMOOD TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ VE GÜVENİLİR TEMSİLCİLERİNDEN

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Altunkaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, uluslararası fuarları önemsediklerini ifade ederek, hedeflerinin dünyanın bütün ülkelerinde Türkiye’nin markası olarak yer almak olduğunu kaydetti. Altunkaya,  “"Özellikle Orta Doğu pazarında sahip olduğu markaların çoğu pazar lideri olan Altunkaya Şirketler Grubu bu ülkelerde Türkiye’nin en önemli ve güvenilir temsilcilerinden birisi olmuştur. Altunkaya Şirketler Grubu global bir şirkettir. Sri Lanka, Irak ve İran’da ki çay tesislerinin yanı sıra; Dubai’de bulunan süt tozu ve doğal sıvı içecek üretim tesisleriyle dış pazarlarda adından övgüyle söz ettirmektedir. Tarım ve hayvancılık sektöründe de yatırımlarına hızla devam eden Altunkaya Şirketler Grubu, dış pazarlardaki ağırlığını her geçen gün arttırmaktadır” diye konuştu.

 

 


Mehmet Torun
8.10.2019


Yorum yap

Diğer Haberler