Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer yöntemi ilk bulunduğu yıllarda askeri ve endüstriyel amaçlı kullanılmaktaydı. Tıbbi olarak kullanıma başlandığı yıllar daha sonraki zamanlarda sağlandı. Yıllar içinde gelişim sağlayarak lazerler tek tek kısa atımlar yaparak kullanım alanını da genişletmeyi başarmıştır. 1983 yılından itibaren tıbbi olarak kullanıma başlayan lazer yöntemleri daha sonra kozmetik sektöründe yer almaya başladı. Bu sayede leke ve dövme çıkarma gibi kılcal damar tedavisinde de kullanıma başlanmıştır. Kozmetik sektörüne adım atarak kıl köklerinin tahrip edilmesi amaçlanmış ve kalıcı epilasyon sağlaması hedeflenmiştir. İlk kullanıma başlandığında oldukça soru işaretleriyle karşılaşılmıştır, çünkü akıllarda zararlı olup olmadığı sorusu oluşmuş ve bu yüzden cesaret edemeyenlerin sayısı çoğunluk göstermiştir. Bu yüzden lazer epilasyon tıbbi açıdan ele alınmış ve zararlı olup olmadığı araştırılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda hiçbir yan etkisi gözlenmemiş ve lazer epilasyona olan talep artmaya başlamıştır. Lazer epilasyon yaygın olarak kullanıldıktan sonra talepler artış göstermiş bu sayede talepler de artmıştır. Artan talep acısız ve ağrısız olması yönünde ilerlemiştir. Acı ve ağrı olmadan uygulama yapılabilmesi fikri ile karşımıza Buz Lazer çıkmıştır. Buz lazer buz başlıklı bir cihaz olup acısız ve ağrısız bir epilasyon olarak kozmetik sektörünün lideri olmuştur. Ülkemize geldiği yıldan itibaren tüm Türkiye’de kullanıma başlamış, geniş kullanım ağına her geçen gün yeni merkezler eklemiştir. Lazer epilasyon Gaziantep ilinde de hizmete başlamış olup, acısız ve epilasyon avantajını herkese sunmaktadır.

Buz lazer konforlu bir epilasyon teknolojisidir, acı ve ağrı olmadan kıl köklerini tahrip eder ve tekrar oluşmasını engeller. Bu sayede kalıcı epilasyon sağlar ve masaj konforunda rahatlıkla bu uygulamayı gerçekleştirir. 18 yaşını doldurmuş kadınlar ve erkekler buz lazer ile epilasyondan faydalanabilirler. Gebelik döneminde uygulanması sakıncalıdır, bu sebeple emzirme süreci de bittikten sonra buz lazer ile epilasyon yaptırılabilir. Bu konuda hekiminizden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kıl köklerini tahrip eden Buz lazer, buz başlığı ile cildi soğutur ve yanma leke gibi yan etkileri de ortadan kaldırır. Lazer epilasyon Gaziantep ilinde kullanıma başladığı günden bu yana yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştır. Özellikler erkeklerinde oldukça ilgisini çeken buz lazer, kulak içi ve burun içi gibi bölgelere uygulanabilir olması sayesinde diğer lazer yöntemlerinden de farkını ortaya koymuştur.

İstenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak istiyorsanız ve bunu güvenli ve konforlu yapmak istiyorsanız, hem de zamandan kazanmak istiyorsanız sizde buz lazer ile epilasyonla tanışmaya hazır olun! Tüm vücut bölgesine yaklaşık 30-35 dakika gibi bir sürede uygulanması sayesinde hızlı bir teknolojidir. Lazer epilasyon Gaziantep ilinde hangi merkezlerde hizmet verdiğini sitemizden inceleyebilirsiniz. Her mevsim uygulanan Buz lazer ile istenmeyen tüylerden kurtulmanın tam zamanı!


Haber Merkezi
17.12.2019

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler