Kurban Bayram'ında Mardinliler MAREV'de buluştu

Kurban Bayram'ında Mardinliler MAREV'de buluştu

Kurban Bayramı nedeniyle Mardinliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’nda bir araya gelerek bayramlaştılar. Başkan Vekili Abdulkadir Gümüş bayramların önemine dikkat çekerek birlik ve beraberlik içerisinde, yardımlaşma ve dayanışmalarının artarak devam edeceğini ifade ederek “Bizler Mardinli olduğumuz kadar aynı zamanda Gaziantepliyiz de. Bu kentte yaşamaktan, çalışarak, üreterek, Gaziantep ve ülke ekonomisine katkı sunmaktan dolayı mutluyuz. Bu vesile ile başta Mardinli ve Gaziantepli hemşerilerimiz olmak üzere bütün İslam aleminin Kurban bayramını kutluyoruz” dedi.

 

Gaziantep’in önde gelen sivil toplum kuruluşları arasında yer alan MAREV kurban bayramı nedeniyle düzenlenen törende Mardinli sanayici ve işadamlarıyla üyelerini ağırladı. MAREV Başkan Vekili Abdulkadir Gümüş konukları kapıda karşılayarak bayramlarını kutlarken yaptığı konuşmasında bayramların önemine dikkat çekerek yardımlaşma ve dayanışmanın artması, birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek ülke kalkınmasına destek verilmesinin önemine değindi. MAREV Başkanı Abdulkerim Arslan’ın bir cenaze nedeniyle Midyat’ta olduğunu da ifade eden Başkan Vekili Gümüş Marev Başkanı Abdulkerim Aslan’ın gönderdiği kutlama mesajını da okuyarak törene katılanların bayramını kutladı.

BİZLER MARDİNLİ OLDUĞUMUZ KADAR AYIN ZAMANDA GAZİANTEPLİYİZ

MAREV’in önceliğinin eğitim olduğunu ifade eden Başkan Vekili Abdulkadir Gümüş gerek üniversite öğrencilerine yönelik verilen bursların gerekse sınavlara hazırlanan öğrenciler için düzenlenen eğitim programlarından bahsederek birlik ve beraberlik içerisinde önümüzdeki süreçte daha büyük hizmetlere imza atacaklarını da sözlerine ekledi. MAREV Şube Başkan Vekili Abdulkadir Gümüş Mardinliler olarak her bayramda bir araya gelmeyi gelenek haline getirdiklerini belirterek, “Vakfımızın temel amacı, hemşerilerimiz arasındaki birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendirilmesidir. Bizler Mardinli olduğumuz kadar Gaziantepliyiz de. Bu kentte yaşamaktan, çalışarak, üreterek, Gaziantep ekonomisine katkı sunmaktan dolayı mutluyuz. Bu vesile ile başta Mardinli ve Gaziantepli hemşerilerimiz olmak üzere bütün İslam aleminin Kurban bayramını kutlar, bayramın hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi. Gaziantep MAREV hizmet binasında bir araya gelen Mardinliler bayramlaşma töreninin ardından bir birleriyle sohbet ederek gündemi değerlendirdi.


Haber Merkezi
11.08.2019


Yorum yap

Diğer Haberler