Kur’an-ı Kerim’in önemine dikkat çekildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Muzaffer Ceylan’ın  “Kur’an ve Hz. Peygamber Örnekliğinde Vahiy Sohbetleri” Programı’nda, Kur’an-ı Kerim’in insan hayatındaki önemine dikkat çekildi
Kur’an-ı Kerim’in önemine dikkat çekildi

“Bozkırdaki Bahçe”, “Yeryüzü Durağı” ve “Bir Sabah İstanbul’da” eserleriyle tanınan ilahiyatçı Muzaffer Ceylan’ın  “Kur’an ve Hz. Peygamber Örnekliğinde Vahiy Sohbetleri’nde; “Kur’an ve Sünnet”le “Sahabe Örnekleriyle Hadisler” konusu ele alındı.

Onat Kutlar Konferans Salonu’nda organize edilen programda konuşan Ceylan, Kur’an’ın insanoğlu için her zaman yol gösterici olduğunu söyleyerek, bu anlayışın içerisinde bir tavır, bir bakış açısı barındırması gerektiğini dile getirdi.

Kur'an okurken hayattan kopuk okumaların, insanda olumlu bir dönüşüme vesile olamayacağını belirten ilahiyatçı Ceylan, “Kur’an’ı canlı bir okumalıyız. Kur'an'da geçen her ifadenin yerine kendimizi koymalıyız. Kutsal kitabın her zaman bizi muhatap aldığını ve bize seslendiğini düşünerek okuma yapmalıyız” dedi.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi katılımcılar arasında yer alan işitme engelli vatandaşlar için programı işaret diliyle tercüme etti. Programı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ da takip etti.

İlahiyatçı Muzaffer Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Bülten

 

 


Haber Merkezi
14.10.2019


Yorum yap

Diğer Haberler