İstifalar Araştırılıyor

Ak Parti Genel Merkezi Gaziantep’i mercek altına aldı
İstifalar Araştırılıyor

Yerel seçimlerin ardından AK Parti’de çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 2023’e sağlam bir şekilde hazırlanarak girmek isteyen AK Parti’de yapılan hatalar masaya yatırılıyor ve çözümleri görüşülüyor. Cumhurbaşkanlığı Sistemini mercek altına almayı planlayan AK Parti’de son günlerdeki istifaların nedenleri araştırılıyor. Geçen hafta Gaziantep’e gelen bir ekip, AK Parti’de yaşanan kaybın nedenlerini araştırdı. Başta şehir merkeziz olmak üzere, ilçelerde ve köylerde görüşme gerçekleştiren ekibin oy düşüşüne neden olan etkenleri ve isimleri araştırılarak raporlaştıracağı öğrenildi.

KAYBIN NEDENLERİ ARAŞTIRILIYOR

31 Mart yerel seçimleri ve 23 Haziran'da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde alınan sonuçların ardından parti olarak istişare toplantıları düzenleyen AK Parti yaşanan kaybın neden kaynaklandığını araştırıyor. Yerel seçimlerde büyükşehir belediyelerini kaybeden Ak Parti’de huzursuzluk sürüyor. Seçimlere ilişkin bir rapor hazırlanırken, şimdi de partiden kopuşların nedeni araştırılıyor. Genel merkez tarafından kurulan özel bir ekip oy düşüşüne neden olan etkenler ve isimler araştırılarak raporlanacak.

GAZİANTEP MERCEK ALTINDA

Ak Parti’de Ankara, İstanbul, Antalya gibi büyükşehir belediyelerinin kaybedilmesinin şoku sürüyor. Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, seçim sonuçları ile ilgili ayrıntılı rapor hazırlanmasını istedi. Farklı ekiplere hazırlatılan raporlar daha sonra karşılaştırılacak, büyük illerin kaybedilmesinin ve Ak Parti oylarındaki düşüşün nedenleri araştırılacak. Bu kapsamda geçen Gaziantep’e bir ekibin geldiği ve özel görüşmeler yaptığı öğrenildi.

AK PARTİ’DE RAHATSIZLIĞA NEDEN OLDU

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla iller bazında ayrı, Ankara, İstanbul, Gaziantep, Antalya gibi iller için ise ayrı bir çalışma yürütülüyor. Parti içinde istifaların peş peşe gelmesi,  Eski Bakanlardan ve AK Parti'nin kurucularından Ali Babacan’ın yeni parti kurmak için AK Parti’den istifa etmesi, hemen ardından eski Başkanlardan Ahmet Davutoğlu’nun ve bazı eski milletvekillerinin partiden istifa etmesi AK Parti’de rahatsızlığa neden oldu.

İSTİFALARIN NEDENLERİ ARAŞTIRILIYOR

Üst kademedeki istifalarla sarsılan Ak Parti’de taşralardan da peş peşe gelen istifa haberleri can sıkmaya devam ediyor. Gaziantep’te 31 Mart’tan bu yana yüzlerce kişinin istifa ettiği iddia edilirken, genel merkez hemen harekete geçti. Geçen Hafta Gaziantep’e özel bir ekibin geldiği ve istifaların nedenini araştırdığı iddia edildi. Kentte gelen heyet önce esnaf ile görüştü. Esnafın dertlerini sıkıntılarını dinleyen yetkililer daha sonra istifa eden bazı partililerle görüştü. İstifa nedenlerini öğrenen yetkililer rapor hazırlayarak genel merkeze bir sunum yapacak.

PARTİ İÇİNDEKİ HUZURSUZLUK DA ARAŞTIRILIYOR

Gaziantep’e gelen heyetin istifaların yanı sıra belediye başkanlarının performanslarını ve çalışmalarını da yakın takibe aldığı öğrenildi.  Parti içindeki huzursuzlukları da mercek altına alan ekip, bu konularda da rapor hazırlayarak genel merkeze sunacağı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mehmet Torun
23.09.2019


Yorum yap

Diğer Haberler