İP’ten koptu MHP’ye geçti

Bahçeli'nin çağrısının ardından İyi Parti'den istifa eden 30 kişi MHP'ye geçti
İP’ten koptu  MHP’ye geçti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz günlerde yaptığı "geri dönün" çağrısı üzerine Gaziantep’te İYİ Partili 30 isim MHP'ye geçti. MHP İl Başkanı Muzaffer Çelik, önümüzdeki günlerde 100’e yakın ismin MHP’ye geçeceğini açıkladı. İYİ Parti’den istifa ederek, MHP’ye katılan Şahinbey İlçe eski Başkanı Halil İbrahim Kaya da Bahçeli’nin çağrısı üzerine MHP saflarına katıldıklarını bildirdi.

BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaklaşık 1 ay önce “Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir” İYİ Partilileri MHP saflarına davet etmişti. Devlet Bahçeli’nin bu çağrısı İYİ Parti Gaziantep teşkilatından karşılık buldu.

MHP’YE KATILAN İSİMLERE ROZETLERİ TAKILDI

İYİ Parti’nin Şahinbey İlçe eski Başkanı Halil İbrahim Kaya ile birlikte yaklaşık 30 kişilik bir grup MHP’ye geçiş yaptı. MHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen törenle MHP’ye katılan isimlere rozetleri takıldı. MHP İl Başkanı Muzaffer Çelik, katılım yapan isimler adına İbrahim Kaya’ya Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti. Kaya’ya rozetini ise MHP Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Özlem Canpolat taktı.

“KIYMETLİ MİSAFİRLER”

Burada bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Muzaffer Çelik, “Bugün, İYİ Parti’de doğru yürümeyen, İYİ Parti’nin siyasi çözümlemelerini memleketimize hayır getirmeyeceğini düşünen, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin çağrısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi’ne gelen, ülkücü hareketin çatısı altında bizlerle kucaklaşmak için gelen kıymetli misafirlerimiz var” diye konuştu.

BAŞKAN VE YÖNETİCİLER DE KATILDI

Çelik, İYİ Parti’den MHP’ye geçiş yapan isimler hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Şahinbey ilçe Başkanı olarak görev yapan Halil İbrahim Kaya Bey, ilçe başkan yardımcıları, meclis üyesi adayları, Şahinbey ilçe Yönetim Kurulu’nda çalışmış, mahalle temsilcisi olarak görev yapış arkadaşlarımız ve parti üyesi olarak çalışan arkadaşlarımız aramızdalar.”

30 KİŞİ GEÇİŞ YAPTI

İYİ Parti saflarından MHP’ye geçişlerin önümüzdeki günlerde de yaşanacağı bilgisine paylaşan Çelik,  şunları aktardı: “Şu anda toplam 30 kişi geçti. İlerleyen günlerde de geçişlerin olacağını düşünüyoruz. Gaziantep genelinde İYİ Parti’den katılım bekliyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor.” İlçe başkan yardımcısı Halil İbrahim Uygun,İlçe başkan yardımcısı Murat Doğan, Ahmet Demir, Ahmet Ağdemir, İlçe yönetim kurulu üyesi Ahmet Şahin,Ugur Cevizli,ilçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Doğan,   Akdere mahalle temsilcisi Süleyman Özden  ilçe belediye meclis üyesi adayı Nurcan Kaya,İzet Şevgin,Yaşar Gören,Parti üyeleri Sevgi Tan,Fatma Kaya Metin Kaya,Uğur Kaya,Yusuf Kaya,Hasan Aydın,Orhan Ağdemir,Erhan Kaya,Yılmaz Er,Bülent Er,Ahmet Canhilal,Mehmet Demir,İsmail Çetin ve diğer parti üyelerinden oluşan heyet coşkulu bir katılımla MHP rozetini taktı.

DEVLET BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISI ÜZERİNE BU KARARI ALDIM

İYİ Parti’den istifa ederek, MHP’ye katılan Şahinbey İlçe eski Başkanı Halil İbrahim Kaya da Bahçeli’nin çağrısı üzerine MHP saflarına katıldıklarını bildirdi. Kaya, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin çağrısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında toplanmak üzere bir karar almış bulunmaktayım. Kararımla ilgili açık bir çalışma yapmadığımız için 30 kişilik kadar bir grupla geçiş yapmış bulunuyoruz. İnşallah bunun devamı sağlanacak.

60 KİŞİ DAHA MHP’YE KATILACAK

Kaya, MHP İl Başkanı Muzaffer Çelik’e de bir müjde verdi: “Önümüzdeki ayın 15’i ile 20 arası 60 kişilik bir geçiş tekrardan yapacağız inşallah. Ben buraya geldiğim zaman sayın il başkanımızın bizi kucaklaması gerçekten hiç yabancı biri değilmiş de kendi içlerinden biri gibi karşılaması genel başkanımızın çağrısını ne kadar doğruladığını gösteren bir davranıştır. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Gaziantep’te başlayan bu hareketin tüm Türkiye’de çoğalarak devam edeceğini düşünüyorum. Bizim burada yapmış olduğumuz geçiş, bazı yerlerde geçiş yapmak isteyen arkadaşlarımızın da cesaretini artırıp Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında toplanmaya inşallah hızlı bir şekilde devam edecektir. Rozeti gururla taşıyacağım.”

 


Mehmet Torun
5.09.2019


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler