Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik Asit Nedir?

Son dönemlerde cilt bakımında en sık kullanılan ürünlerden biri hyaluronik asittir. Hyaluronik asit, bağlayıcı özelliği bulunan bir polimer çeşididir. Yoğun nemlendirici etkisiyle cilt sağlığının yapı taşıdır. Vücudumuzda doğal olarak bulunan hyaluronik asit yaş ilerledikçe üretimi yavaşlar ve var olan asit miktarı da zamanla azalır. Bu durumda da cilt yumuşaklığını ve elastikiyetini kaybetmeye başlar.

Hyaluronik asit günümüzde birçok kozmetik ürününün içerisinde mevcuttur. Nemlendirici, serum gibi cilt bakım ürünlerinin yanı sıra makyaj alanın da geliştirilen ürünler bulunmaktadır. Hyalüronik asitin temel görevi su tutmaktır. Bu su sayesinde cildi nemlendiriyor, elastik yapısını koruyarak cilde yumuşak bir form kazandırıyor. Hyaluronik asit eklemler için de gereklidir. Eklem bölgelerinin rahat hareket edebilmesi için nem olmazsa olmazdır. Eklemlerin sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlayan hyalüronik asit dokuların yenilenmesine de yardımcı olmaktadır. O halde gelin birlikte hyaluronik içeriğe sahip en sevilen cilt bakım ürünlerine birlikte bakalım…

La Roche Posay Hyalu B5 Serum

Hyaluronik asit ve vitamin B5 içeren cilt bakım serumudur. İçeriğindeki hyalüronik asit ince çizgi ve kırışıklık görünümünü gidermeye yardımcı olur. Cildi yoğun bir şekilde nemlendirir ve canlılık kazandırır. Fomülündeki B5 vitamin cildin doğal yapısını güçlendirmeye yardımcı olur. Cildin elastikiyetini (sıkılığını)koruyarak daha genç görünmesini sağlar.

Peter Thomas Roth Water Drench Hydrating Yoğun Nemlendirici

Tüm ciltler için geliştirilmiş yoğun nemlendirici kremdir. İçeriğinde bulunan %30 hyaluronik asit cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Zamanla ciltte oluşan çizgi, kırışıklık gibi oluşumları önlemeyi destekler. Cilde canlı bir görünüm kazandırır.

Siz de tüm Hyaluronik asit içerikli ürünleri Dermokozmetika sitesinden inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, kapıda ödeme ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.


Haber Merkezi
8.09.2021

Yorum yap

Diğer Haberler