Herkes malvarlığını açıklasın!

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi.
Herkes malvarlığını açıklasın!

 Coronavirüs tedbirleri nedeniyle haftalık basın toplantılarını yazılı olarak yapan Hocaoğlu, gönül seferberliği kampanyasına ilişkin, "Maaşı bağışlama şovu yapanlar malvarlıklarınızı açıklama şovuna sizi davet ediyoruz" dedi.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına canı gönülden tüm il ve ilçe teşkilatlarımızla destek veriyoruz. Ancak birçok medya kuruluşumuz körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde haberler yapıp, tüm vatandaşların tek yürek olduğu bu belayı, siyasi propagandaya çevirmektedir” dedi.

Hocaoğlu'nun açıklamaları şöyle: "Zor günler geçirdiğimiz bu günlerde, bizde 15 günde bir yaptığımız basın toplantılarımızı basın açıklaması şeklinde yapmaya devam ediyoruz. Basın açıklamamıza mesai, hastalık dinlemeden halkımızın hizmetinde olan, 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul'da kurulup, bugüne kadar gelen, Polis Teşkilatımızın 175. yıl dönümünü kutluyor, polis teşkilatımızda görev alan tüm polis, amir ve memurlarımıza başarılar diliyorum.

Kampanyaya tam destek

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı gönül seferberliği kampanyasına canı gönülden tüm il ve ilçe teşkilatlarımızla destek veriyoruz. Ancak birçok medya kuruluşumuz körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde haberler yapıp, tüm vatandaşların tek yürek olduğu bu belayı, siyasi propagandaya çevirmektedir. Bu husus bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Tüm olumsuzluklar Koronavirüsü kılıfı altında örtülmeye çalışılmaktadır. Maaş bağışlama kampanyalarından tutunda, yapılan yardımlara kadar. Oysaki dinimiz, bir elin verdiğini öteki el görmeyecek şeklinde buyurmuştur. Maaşını bağışlayan sayın belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ancak şunu da açıklasınlar lütfen; belediye başkanı olmadan önce ne iş yapıyorlardı? Mal varlıkları neydi? Şu anda mal varlıkları nedir? Belediye başkanlığı maaşlarını bağışlıyor iseler neyle geçiniyorlar? Aklımızla dalga geçmeyi bırakın. Maaşınızı dürüst çalışarak, ananızın ak sütü gibi hak ederek alın ve bağışlamayın. Ancak tüyü bitmemiş, yetimin hakkından elinizi çekin. Maaşı bağışlama şovu yapanlar malvarlıklarınızı açıklama şovuna sizi davet ediyoruz. Seçilmeden önce neydiniz? Şimdi ne oldunuz? Hodri meydan… Yardım paketine dürüst esnafı da alın. Esnaf çalışmıyor ancak çeki var, senedi var. Şu ana kadar çeki karşılıksız çıkmayan esnafın çekini, hiçbir banka karşılıksız olarak yazmasın. Bu konuda ivedi kanun değişikliği yapılsın. Daha önce yasal takibe düşmeyen hiçbir kredi borçlusu kredisini ödemediği için bu dönemde takibe düşmesin. En az 6 ay süre ile bu düzenlemenin yapılması ivedidir. Namuslu dürüst esnaf mevcut durumda çekini, senedini, kredi borcunu ödeyemeyecektir. Borcunu ödemek için arabasını, evini dahi satmaktadır.

Hocaoğlu, “Berber, kuaför, terzi gibi zanaat işi ile geçimini sağlayan esnafa, işyerlerinin kapalı kaldığı süre içerisinde kirada ise kira yardımı ve asgari ücret kadar işsizlik fonundan karşılıksız ödeme yapılsın. İnsanlara evde kalın demekle bu iş olmuyor. Elektrik, su ve doğalgaz faturaları bu süreç normal seyrine geçene kadar ertelenmelidir.21 ilde çiftçilere tohum desteği yapıldı. Gaziantep bu iller arasında neden yok. Gaziantep’in 14 vekili ne iş yapıyor merak etmekteyiz. Onlarda evde kal çağrısına uymayı fırsat biliyor sanıyoruz. Gaziantep ivedi olarak tohum hibesi kapsamına alınmalıdır. Bunu aynı zamanda bir ziraat mühendisi olarak talep ediyorum.   Antep Fıstığını alan satan kalmadı. Çiftçiyi zor günler bekliyor. Çiftçiye verilen mazotun ÖTV’si ivedi kaldırılmalıdır. Yat alana ÖTV siz mazot veren iktidar, üretim yapan, şu günlerde tüm dünyanın ihtiyacı gıdayı karşılayan çiftçiye ÖTV’siz mazot neden vermediğini açıklamalıdır. Bizim için değerli olan yerel basınımızın değerli temsilcileri çoğunluğun evde kaldığı bu günlerde özellikle internet aracılığı ile sizler çok takip ediliyorsunuz. Sizlerden istirhamımız halkımızın problemlerini dile getiren bizlere, imkanlar ölçüsünde daha fazla yer vermenizdir.  Biran önce yüz yüze buluşmak üzere… Sağlıkla kalın mümkün oldukça evde kalın” dedi.

 


Mehmet Torun
8.04.2020


Yorum yap

Diğer Haberler