Hayırsever Asfour’a madalya

Arap İş adamı A.Salih Asfour; “Teşekkürler Türk halkı. Güzel bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız”
Hayırsever Asfour’a madalya

Gaziantep’te çeşitli yatırımları bulunan Suriyeli iş insanları adına ASSİAD Başkanı Abdulghafour Salih Asfour, kente bir okul yaptırmak için imzaladığı protokolden dolayı 100. yılda 100 hayırsever madalyası aldı. Asfour, Suriye kökenli İş insanlarının 10 yılı aşkındır yaşadıkları kente vefasını göstermeye devam edeceklerini belirterek, önümüzdeki günlerde yeni bir sosyal projeyi daha hayata geçireceklerini belirtti.

HAYIRSEVER İŞADAMI ASFOUR CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünde 100 hayırsever ödül töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ayak üstü görüşen ASSİAD Başkanı hayırsever iş Adamı A.Salih Asfour, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gösterdiği sıcak ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Kısa süreli görüşmede karşılıklı Arapça konuştuklarını ifade eden Başkan Asfour, bu duruma çok şaşırdığını ve etkilendiğini ifade etti.

ASFOUR, LİSTEDEKİ TEK YABANCI UYRUKLU HAYIRSEVER

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen gecede hayırseverlere madalyaları verildi. Cumhurbaşkanlığı himayesinde kutlanan Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından başlatılan 100.yılda 100 hayırsever kampanyası ve ödül töreni  başarıyla sonuçlandı. Kampanyaya destek veren ve Gaziantep’te yaşayan Suriyeli hayırsever iş adamı, listedeki tek yabancı uyruklu hayırsever A.Salih Asfour, 10 derslikli okul yaptırmak için protokol imzalamıştı.

Arap Sanayici İş Adamları Derneği (ASAİAD) Genel Başkanı da olan A.Salih Asfour, İstanbul Haliç kongre merkezindeki törende madalyasını Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel ve Sait Kirazoğlu’nun elinden aldı. Asfour, Suriye kökenli İş insanlarının 10 yılı aşkındır yaşadıkları kente vefasını göstermeye devam edeceklerini belirterek, önümüzdeki günlerde yeni bir sosyal projeyi daha hayata geçireceklerini belirtti.

ASSİAD Başkanı A.Salih Asfour, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Zor günlerimizde yanımızda olan ve çocuklarımızı okullarında misafir eden Türk kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Azda olsa bize yapılan iyiliklerin karşılığını iade etmemize vesile olan Allah'a hamdolsun. Güzel bir Türkiye için hep birlikteyiz “dedi.

 


Barış Kaya
6.12.2021


Yorum yap

Diğer Haberler