GİBTÜ’nün genel sekreteri Şerafettin genç oldu

37 yıllık devlet tecrübesini Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi için kullanacak
GİBTÜ’nün genel sekreteri  Şerafettin genç oldu

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne Şerafettin Genç, atandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nde 25 yıl çeşitli görevlerde bulunan Genç, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu tarafından genel sekreterlik görevine atandı.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atanan Şerafettin Genç, üniversitenin misyonu ve vizyonu doğrultusunda harekete ederek GİBTÜ’yü bölgenin yıldızı yapmak için var güçleri ile çalışacaklarını ifade etti.  Genç, “İlham verici bir dünya markası olan; öğrencisi, personeli ve mezunu olmaktan gurur duyulan; değişime ve gelişime liderlik eden uluslararası bir üniversite olmak için kadromuz ile çalışacağız. ” dedi.

Geçen yıl öğrenci alımına başlayarak büyük bir başarı hikayesine imza atan Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi akademik ve idare kadrosunu da tamamlıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nde 25 yıl çeşitli görevlerde bulunan Şerafettin Genç, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu tarafından genel sekreterlik görevine atandı.

ŞERAFETTİN GENÇ 37 YILLIK İDARİ TECRÜBESİNİ GİBTÜ İÇİN KULLANACAK

1956 yılında Afyonkarahisar’da doğumlu olan Şerafettin Genç, ilk, orta ve lise öğrenimini AFYON İmamatik lisesini tamamladı. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı. Üniversite okurken, imamlık yaparak 1976-1982 yılları arasında Diyanet’e bağlı imamlık görevinde bulundu. Genç, 1982-1983 yılları arasında yedek subaylığını tamamladı. 1983-1989 yılları arasında Ordu ve Afyon’da öğretmenlik görevi yaptı.  1989-1994  yılları arasında Afyon il Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü’nde müdür yardımcılığı. 1994-2007 yıllarında Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Doğal Gaz Abone İşleri Genel Başkanlığı, 2007-2015 yılları arasında EGO Genel Müdürlüğü Basın Halkla İlişkiler Koordinatör Daire Başkanlığı, 2015-2017 yılları arasında EGO Genel Müdürlüğü İdare Encümen Üyesi görevinde bulundu.

GİBTÜ’YÜ DÜNYA MARKASI YAPMAK İSTİYORUZ

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atanan Şerafettin Genç, üniversitenin misyonu ve vizyonu doğrultusunda harekete ederek GİBTÜ’yü bölgenin yıldızı yapmak için var güçleri ile çalışacaklarını ifade etti.  Genç, üniversitemizin misyonu “Araştıran, sorgulayan, katılımcı, evrensel düşünebilen, etik ve kültürel değerlere sahip bireyler yetiştirmek; bilim, teknoloji ve sanatın gelişmesini sağlayarak, çevreye saygı bilinci ile ülke ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunmaktır”  Vizyonu, İlham verici bir dünya markası olan; öğrencisi, personeli ve mezunu olmaktan gurur duyulan; değişime ve gelişime liderlik eden uluslararası bir üniversite olmaktır. Temel Değerleri Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine bağlı olmak, İnsan haklarına saygı göstermek, Evrensel değerlere sahip olmak, Şeffaflık, Hesap Verebilirlik, Eğitimde kaliteyi gözetmek, Adillik, Yenilikçilik, Ekip ruhunu benimsemek, Kültür ve sanata değer vermek” bizde bu doğrultuda çalışarak Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin ismini dünya duyurmak için çabalayacağız” dedi.

 


Mehmet Torun
8.04.2020


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler