Genç yerli oyuncular kıymete bindi

Maliyetleri düşürmek isteyen kulüpler, yerli ve genç oyuncuları takibe almaya başladı. Yabancı kuralına doğru ilerlerken süper lig kulüpleri transfer döneminde yerli ve genç futbolculara yönelecekler.
Genç yerli oyuncular kıymete bindi

Geleceğe yönelik yeni bir yabancı sınırlaması beklentisi ve maliyetleri düşürme düşüncesi, kulüpleri genç yerli havuzunu büyütmeye yöneltmiş durumda. Başta sözleşmeleri bitecek olan Mert Hakan Yandaş, Oğulcan Çağlayan, Emre Kılınç, Gökhan Gönül, Caner Erkin olmak üzere yerli futbolculara büyük bir ilgi var. Galatasaray'ın adı Sivasspor'dan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç'ın yanı sıra Rizespor'dan Oğulcan Çağlayan ve Roma'dan Mert Çetin'le anılıyor.

FENERBAHÇE'DE İLGİLENİYOR

Mert Hakan'la ilgilenen diğer takım Fenerbahçe. Sarı lacivertli ekip, ayrıca, Başakşehir'den İrfan Can Kahveci'yi ve Beşiktaş'la sözleşmeleri bitecek olan eski oyuncuları Gökhan Gönül ve Caner Erkin'i de gündemde tutuyor. Siyah beyazlı takımdan ayrılması gündeme gelen Dorukhan Toköz ve Roma'lı Mert Çetin'in adı da Fenerbahçe'yle geçiyor.

TRABZONSPOR DÜĞMEYE BASTI

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın niyeti Dorukhan'ı kadroda tutmak. Mert Çetin siyah beyazlı ekibin de gündeminde fakat Yalçın'ın temel amacı altyapıdan gençlere şans vermek. Balıkesirspor'dan Rahmi Anıl Başaran'ı alan Trabzonspor, Altay'ın 19 yaşındaki savunma oyuncusu Cenk Özkaçar'la ilgileniyor.

GAZİANTEPSPOR'DA ARAYIŞA GEÇTİ

Tüm kulüplerde olduğu gibi Gaziantepspor'da genç yetenek avına çıktı. Scoth ekibinin belirlediği isimler üzerinde duran Gaziantepspor, kadroya Avrupa'dan genç yetenekler katacak. Altyapıya da ağırlık veren kulüp yeni yıldızların yetişmesi için yoğun çaba sarf ediliyor.. Eyup Özkan

 


Haber Merkezi
2.06.2020


Yorum yap

Diğer Haberler