Gaziantep FK'dan TFF'ye sert açıklama

Gaziantep FK, TFF'nin Gençlerbirliği maçıyla ilgili verdiği kararı Tahkim Kurulu'na taşımaya karar verdi.
Gaziantep FK'dan TFF'ye sert açıklama

Gaziantep FK, Süper Lig Cemil Usta Sezonu 19. hafta maçında karşılaştığı Gençlerbirliği müsabaka sonrasında kural hatası gerekçesi ile Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurmuştu. Federasyon bugün yaptığı açıklama ile kırmızı sıyahlı kulübün başvurusunu reddetti.

Bunun üzerine Gaziantep FK'dan federasyona yönelik yazılı bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama:

Gaziantep Futbol Kulübümüzün, Süper Lig Cemil Usta Sezonu 19. hafta maçında karşılaştığı Gençlerbirliği müsabaka sonrasında, karşılaşma içerisinde takımımızın kazandığı penaltı pozisyonun ardından verilen kararda "KURAL HATASI" olması sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunmuştuk.

Başvurumuzun üzerinden haftalar geçtikten sonra, maçta "KURAL HATASI" olmadığı ve maçın tekrar edilmeyeceği yönünde tarafımıza resmi olarak yanıt gönderilmiştir.

Bu üzücü “KURAL HATASININ” üzerinden haftalar geçmesine rağmen, devam eden fikstürümüzde oynadığımız maçlardaki hakem hatalarının da sürmesi kulübümüzü hem maddi hem de manevi olarak zararlara uğratmaya devam etmektedir. Türk Futbolu’nun bir an önce içinde bulunduğu bu durumdan çıkmasını ümit ediyoruz.

Gaziantep Futbol Kulübü olarak, takımımızın haklarını sonuna kadar korumak adına Tahkim Kurulu'na başvuru yapacağımızı ve tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

 


Haber Merkezi
13.02.2020

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler