Eviniz için Doğru Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Eviniz için Doğru Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Eviniz için Doğru Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde evlerimiz için tercih edebileceğimiz mobilya çeşitleri oldukça fazla. Onlarca çeşit arasından hangisinin evinize uygun olduğunu bulmakta zorlanabilirsiniz. Günün büyük bir bölümünü evde geçirdiğimiz için seçtiğimiz mobilyalar evde sakin, huzurlu bir hava yaratmalıdır. Aynı zamanda doğru mobilya seçimleri ile oldukça ferah ve modern bir ev dekorasyonu yapabilirsiniz.

Doğru Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Mobilya seçimi yaparken elbette evimizin özelliklerini dikkate almamız gerekiyor. Mobilya seçimi yaparken salon ölçülerini almanız ve salonun büyüklüğüne göre tercihler yapmanız gerekiyor. Eğer büyük bir salon için mobilya seçimi yapıyorsanız seçeceğiniz mobilyaların renkli olmasına dikkat edebilirsiniz. Büyük salonlarda sade renkler ve beyaz rengin ağırlıklı olması salonu sıkıcı gösterecektir. Bu nedenle sade renkler de seçseniz birkaç farklı renk seçeneğine yer verebilirsiniz.

Mutfak için seçeceğiniz mobilyaların rengi de oldukça önemli. Mutfak dolaplarını seçerken kırmızı gözünüzü yoran renklerden uzak durabilir, daha sade renkler seçebilirsiniz. Aynı zamanda dolapların kullanışlı olması da önemlidir. Küçük bir mutfak için dolap seçimi yapıyorsanız raf sayısının fazla olmasına dikkat edebilirsiniz.

Küçük Evlerde Nasıl Mobilyalar Tercih Edilmeli?

Eskiden büyük evlerde yaşayan insanların tercihleri giderek küçük evlere yöneliyor. Küçük evlerde yapacağınız sade ve şık mobilya seçimleri ile oldukça modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mobilya dekorasyonu evinizin havasını büyük ölçüde değiştirecektir. Küçük evler için tercih edilecek mobilyaların çok kullanışlı olması önemli. Katlanabilir sandalyeler, depolama alanı olan orta sehpalar, içine eşya koyabileceğiniz açılabilir koltuklar tercih ederek yerden tasarruf edebilirsiniz. Küçük evler için seçeceğiniz mobilyaların renkleri sade olmalı ve fazla renk karıştırılmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Yatak Odalarında Mobilya Seçimi

Dekorasyon yaparken tüm odaları ayrı ayrı düşünmeniz gerekiyor. Yatak odalarınız küçükse seçeceğiniz mobilyaların ölçülerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Odaların refah olması ve farklı dekorasyonlar yapılması daha huzurlu bir gece geçirmenizi sağlayacaktır. Yatak odaları için genelde beyaz renkler tercih edilse de siyah renklerle sade ve şık bir tasarım yapabilirisiniz. Karışık renkler kullanmaktansa sade renkler seçmeniz daha modern ve huzur veren bir görünüme sebep olacaktır.

 


Haber Merkezi
1.06.2020

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler