CANi BABA!

Gaziantep, vahşi bir cinayete tanıklık etti. Gözü dönmüş baba, bir hafta önce 10 yaşındaki kızını şiddetli şekilde darp edip hastanelik etti. Küçük kız hayatını kaybederken, cani adam cezaevini boyladı.
CANi BABA!

Gaziantep'te babasının darbettiği kız çocuğu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, merkez Şahinbey ilçesi Güzelvadi Mahallesi'nde 16 Nisan'da babası tarafından darbedilen 11 yaşındaki C.A, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Küçük kızın cenazesi, Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Olaydan sonra gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı M.A, nöbetçi sulh ceza hakimliğince "nitelikli kasten öldürmek" suçundan tutuklandı.M.A'nın, bir süre önce şiddet uyguladığı ileri sürülen eşinin kaçtığı ve kendisinin ise 3 çocuğuyla birlikte yaşadığı öğrenildi.

6AY ÖNCE TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, 16 Nisan'da C.A'yı darbeden babası M.A. hakkında soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı. "Mağdure C.A, babasının darbetmesi sonucu hastanede tedavisi devam ettiği sırada 21 Nisan'da hayatını kaybetmiş olup, baba M.A. hakkında 16 Nisan'da soruşturma başlatılmıştır." ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Şüpheli M.A, 17 Nisan'da gözaltına alınmış ve 18 Nisan'da sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir. Şüphelinin 31 Mayıs 2019'da eşine karşı yaralama suçundan tutuklandığı ve 4 Kasım 2019'da tahliye edildiği tespit edilmiştir."

DÜNYAM BAŞIMA YIKILDI

Gaziantep'te babasının darbetmesi sonucu hayatını kaybeden kızın annesinin de zanlının şiddetine maruz kaldığı tespit edildi.  Küçük kızın cenazesi, Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından ailesine teslim edildi.Anne Rukiye A. yaptığı açıklamada, zanlı ile kendisine şiddet uyguladığını için yaklaşık bir yıldır ayrı yaşadıklarını söyledi. Eşinin daha önce de çocuklarına şiddet uyguladığını ifade eden Rukiye A. şunları kaydetti:"O cani benim ocağımı söndürdü, kızımı benden aldı. En ağır cezayı almasını istiyorum. Kızımın ölüm haberini alınca dünyam başıma yıkıldı. Kızım onu hak edecek bir şey yapmadı. Tek suçu yalan söylemekti. 'Baba annem bu eve gelmedi' dediği için onu öldürdü. Kızımı darbettikten sonra çuvalın içine koymuş ölüme terk etmişti. O cani onun babası olamaz. Baba kelimesi ona yakışmıyor." AA


Haber Merkezi
21.04.2020

Etiketler

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler