Büyükekşi'den Sumudica'ya uyarı

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, ulusal bir gazetenin Güney ekine verdiği ropörtajta teknik direktör Sumudica ile ilgili konuşurken "Yaptığı hareketler doğru değil, uyaracağız" ifadelerini kullandı
Büyükekşi'den Sumudica'ya uyarı

Büyükekşi, Konya karşısında alınan bir puanın önemli olduğunu belirterek; "Konyaspor gibi bir rakipten deplasmanda alınan 1 puan son derece önemli bizim açımızdan. Bir kaç tane pozisyonu kalecimiz kurtardı, onlar bir kaç tane gol kaçırdı. Bizim için bir puan dünkü maçta son derece kayda değerdi."

DOĞRU HAREKET DEĞİL

Sumudica'nın maç sonunda yaptığı davranışla ilgili soruya cevap veren Büyükekşi; "Bunlar bizim açımızdan hiç doğru hareketler değil, kendisini uyaracağız zaten. Netice itibariyle bizim bütün hedefimiz fair play. Geçen kupa maçında da Diarra'nın belli bir şeyi oldu, biz de onu kadro dışı bıraktık. Futbol Federasyonu ceza vermeden kendisini kadro dışı bıraktık. Bizim hedefimiz centilmenliğin ön planda olması. Futbolun amacı her şey değil, önce Fair- Play. O yüzden de bu türlü hareketleri doğru bulmuyoruz."

UYARACAĞIZ

Başkan Büyükekşi, 'Sumudica'ya ceza verecek misiniz' sorusuna da cevap vererek; "Teknik direktöre ceza verilebilir mi, onu bilmiyorum ama futbolculara vereceğiz" diye konuştu.

TARAFTARLARIMIZ TAŞLANDI

Sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu hatırlatan Büyükekşi; "Mesela bizim taraftarlarımızı taşıyan otobüs taşlanmış. Bizim arkadaşlar yazmışlar işte. Bunlar Konyaspor taraftarı olamaz. Bizim amacımız dostluk kardeşlik. Sporun bunu getirmesi lazım. Bu tür şeylere gerek yok, ortamı germeye gerek yok. Biz gençlere örnek olmak istiyoruz."

GAZİANTEP'TEN AYRILMAK MI İSTİYOR?

Denizlispor maçından sonra kendi taraftarıyla da sözlü tartışmaya girmişti. Bunu bilinçli mi yapıyor acaba? Kafasında Gaziantep'ten ayrılma gibi bir fikir olabilir mi? Bu davranışlarıyla yönetimi zora sokuyor mu? Böyle bir düşünce oluştu mu sizin kafanızda? sorusuna cevap veren Büyükekşi; "Öyle bir şey yok şu anda. Bazı oyuncularla birebir karşı karşıya geldiğimizde her şey güzel ama sahaya çıkınca çok agresif oluyor, tanıyamıyorsunuz. Bu Sumudica'da da var ama şunun altını özellikle çiziyorum. Bunu kabul etmiyoruz. Hafta içinde onunla bu konuyu görüşeceğim" diyerek önemli açıklamalarda bulundu. Eyup Özkan

 

 

 

 

 

 


Haber Merkezi
10.12.2019


Yorum yap

Diğer Haberler