‘Büyük İsrail Projesi’ çöktükçe PKK’lılar ağıt yakıyor

AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından ‘Büyük İsrail Projesi’ne değinerek PKK ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı
‘Büyük İsrail Projesi’ çöktükçe  PKK’lılar ağıt yakıyor

AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından ‘Büyük İsrail Projesi’ne değinerek PKK ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Tayyar, “PKK, 1978’den bu yana Suriye’den İsrail ve ABD’ye varıncaya onlarca yabancı istihbarat örgütüne uşaklık yaptı. Sadece.. Kürtlerin birinci sınıf vatandaş olarak yaşadığı Türkiye’yle savaştı. Kaybettikçe sahipleri, ‘Büyük İsrail Projesi çöküyor’ diye ağıt yakıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle başlayan operasyonun amaçları, sınırda terör koridorunu önlemek, Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve mültecilerin güvenliğini sağlamak, uyuşturucu trafiğinin de sonlandırılması şeklinde açıklanmıştı.

TÜRKİYE OYUN KURUYOR, ONLAR KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Şamil Tayyar, bölgede yaşananlara ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “PKK, 1978’den bu yana Suriye’den İsrail ve ABD’ye varıncaya onlarca yabancı istihbarat örgütüne uşaklık yaptı. Sadece.. Kürtlerin birinci sınıf vatandaş olarak yaşadığı Türkiye’yle savaştı. Kaybettikçe sahipleri, ‘Büyük İsrail Projesi çöküyor’ diye ağıt yakıyor. Resulayn’dan sonra Tel Abyad PYD/PKK işgalinden kurtarıldı. Stratejik M-4 karayolu kontrol altına alındı. Trump: Çatışmadan çekilmemiz akıllıca. Pentagon: ABD askerleri Suriye’nin kuzeyinden tamamen çekilecek. Eee PYD/PKK? Başkasının atına binersen köyün ortasında inersin! PYD/PKK, sahada direnemeyince Kürtlere isyan çağrısı yaptı. Çağrı karşılıksız kaldı. Kürtler artık PKK’yı iyi tanıyor, devletiyle bütünleşti. Terörle mücadeledeki başarı da PKK’nın tehditlerini etkisiz kıldı. Terör örgütünün sivillere saldırısı biraz da bu yüzden.. Fazlaca bilgi kirliliği var: ABD ve Rusya’nın anlaştığı, YPG ve rejimin birlikte hareket ettiği gibi.. Gerçek olan şu: Eskiden onlar oyun kurar, Türkiye ne yapacağını düşünürdü. Şimdi Türkiye oyun kuruyor, onlar kara kara düşünüyor.

ORTADA NE ARAP KALMIŞ NE BİRLİK KALMIŞ

Şamil Tayyar, TSK'nın Esed rejimini püskürttüğünü söyledi. AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye’nin Fırat’ın doğusunda başlattığı harekatı kınayan, Ortadoğu’da yaşanan katliamlara sessiz kalan Arap Birliği’ne de tepki gösterdi.  Afrin’deki bildik senaryo Ayn el-Arab ve Münbiç için de sahneleniyor. O zaman hayal kırıklığına uğradılar, şimdi de.. ABD, henüz Münbiç’ten çekilmedi. Askerimiz ve SMO Münbiç’i kuşatınca rejim yine yoldan döndü. Ayn el-Arab yoğun kuşatma altında. PKK’yı tasfiye etmeden ne Türkiye ne Ortadoğu huzur bulur. Türkiye düşmanlığında her ülkeyle iş tutan PKK var oldukça, ne içerde ne çevrede kardeşlik olur. Birileri fantezi üretebilir ama devlet akılla yönetilir. Bu hayırlı yolculukta görev üstlenen herkese selam olsun.” dedi. Tayyar, “Suriye dağılmış, binlerce Müslüman katledilmiş, topraklarını terk etmiş, ABD/uzantısı terör örgütleri ülkeyi parsellemiş, kimsenin çıtı çıkmamış, ortada ne Arap kalmış ne birlik kalmış..Şimdi.. Sözde Arap Birliği kalkmış Türkiye’ye işgalci diyor.”

 

 

 

 

 

 


Mehmet Torun
14.10.2019


Yorum yap

Diğer Haberler