Aslı Ölçal Tezel mazbatasını aldı

Mimarlar Odası Gaziantep Şubesinin 16.Olağan Genel Kurulunun ardından başkanlığa seçilen Aslı Ölçal Tezel, mazbatasını aldı.
Aslı Ölçal Tezel mazbatasını aldı

 Başkan Ölçal tezel,, seçimlerin olgun bir ortamda geçtiğini söyleyerek, seçimlere katılan üyelere teşekkür etti.

Yeni dönemde dinamik ve etkin oda anlayışı ile Mimarlar Odasına ivme kazandıracaklarını ifade eden Başkan Ölçal Tezel, “Yeni dönemde Mimarlar Odası, Gaziantep için yine her konuya duyarlı ve daha fazla söz sahibi bir oda olacak. Tüm STK’larla ortaklaşa çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’ne bağlı faaliyet gösteren Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi’nin 16’ıncı Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Özgür Girişken’in aday olmadığı kongrede Aslı Ölçal Tezel, Muhittin Selçuk Birelli ve Bora Kanevetçi yarıştı. Kongrede kazanan taraf Aslı Ölçal Tezel oldu. Ölçal, yeni dönemde de kentin ve mimarların sorunlarını çözmek için çalışacaklarını söyledi.

KENTİN SORUNLARI TARTIŞILDI

Ölçal Tezel, seçim sonuçlarından ardından gelen tebrikleri kabul etti. Seviyeli bir mücadelenin gerçekleştiğini söyleyen Ölçal, rakiplerini bu seviyeli yarıştan dolayı tebrik etti. Ölçal “Seçim yarışında Mimarlar Odası’nın ve kentin sorunları tartışıldı. Bununla birlikte önümüzdeki dönem Mimarlar Odası bu kentin ve mimarların sorunlarına yönelik daha güçlü daha etkin çalışmalar yapacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada kentin sorunları ile yakından ilgileneceğiz. Bir farkımız olacak. Mimarlar odanın üyeleri ve özellikle genç arkadaşlar daha etkin çalışmalara katılacaklar. Bu sonuçların ve gelişmeler kentimiz için daha hayırlı olur” dedi.

 


Mehmet Torun
19.02.2020


Yorum yap

Diğer Haberler