AK Parti’de değişim rüzgarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İl Kongrelerinin başlayacağını açıklamasının ardından AK Parti kongre sürecine girdi.
AK Parti’de değişim rüzgarı

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında kongre sürecinin başladığını resmen ilan etti. Gaziantep’te değişim olup olmayacağı merak ediliyor.

Değişim sinyalleri veren Erdoğan, bir bayrak değişimi olabileceğini açıkça şu sözlerle ifade etti. “Ülkeye ve millete hizmet yolunda görevi devreden ilçe ve belde başkanlarımıza teşekkür ediyorum. AK Parti'de bayrak değişimi olabilir, ama millete hizmet yarışı bitmez. Unutmayalım, hak bir dava yolunda verilen mücadele seçime kadar değil, mezara kadar sürer.”

Erdoğan, “Olağan büyük kongre sürecimiz koronavirüs nedeniyle birkaç ay ötelendi. Ancak belirlendiği gibi yürüyor. İl kongrelerimizi ekimden itibaren başlatmayı planlıyoruz. İlçe kongrelerimizin önemli bir kısmını tamamladık. 577 ilçemizde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Yani tüm ilçelerimizin yüzde 59'unda kongrelerimizi yaptık.” İfadelerini kullandı.

Değişim sinyalleri veren Erdoğan, bir bayrak değişimi olabileceğini açıkça şu sözlerle ifade etti. “Ülkeye ve millete hizmet yolunda görevi devreden ilçe ve belde başkanlarımıza teşekkür ediyorum. AK Parti'de bayrak değişimi olabilir, ama millete hizmet yarışı bitmez. Unutmayalım, hak bir dava yolunda verilen mücadele seçime kadar değil, mezara kadar sürer.” Erdoğan’ın bu açıklamaları “Erdoğan AK Parti’de operasyon mu yapacak?” sorusunu akıllara getirdi.

 


Mehmet Torun
19.09.2020

Yorum yap

Diğer Haberler