Adalete güven azaldı

  İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, “Ülkemiz de maalesef toplumun yüzde 80’lik bölümü adalete inanmıyor.
Adalete güven azaldı

Bir hukukçu olarak bende maalesef inanmıyorum” dedi. Haftalık basın toplantısını yine yazılı olarak gerçekleştiren İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, kentin sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme getirdi.  

  Hocaoğlu, ““Gaziantep’imizin sesi, gözü, kulağı basın mensuplarımızla yine yüz yüze bir buluşma yapamıyoruz. COVIT-19 Virüsünün etkisi altındayız. İnşallah bu illetten tüm dünya biran önce kurtulur.  Ancak tüm dünyada, dünya var olduğu günden bu zamana tartışılan bir virüs daha var ki; oda hak, hukuk, adalet virüsü. Her toplum, her iktidar adaleti sağlayacağını vaat eder. Ancak bunu ileri toplumlar bir nebze sağlar, bazı toplumlar ise bu kılıfa sığınır, kendine yontar, öyle ki o adaletin bir günde kendisine lazım olacağını hiç düşünmez. Ülkemiz maalesef bu durumda toplumun yüzde 80’lik bölümü adalete inanmıyor. Bir hukukçu olarak bende maalesef inanmıyorum” dedi. . 

“PARAYLA DİPLOMA ALANLAR ADALETİ SAĞLAYAMAZ”

“Üniversite sayısını ve Üniversite Mezunu sayısını kağıt üzerinde artıran bu iktidar Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini çaldı” diyen Hocaoğlu, şöyle konuştu: “

Cumhuriyetimizin 97.Yıl Dönümünü kutlayacağız. AKP 2002 Yılında iktidara geldi. AKP iktidarında dünyaya gelen bebek, bugün bir genç ve seçmen. Ne yazık ki başka hiçbir yönetim şekli ve lider görmedi. Sevgili gençler. Ben öğretmenlik yaptığımda; yarının umudu, gözleri parlayarak okula gelen minik yavrulara okuyun kendinize güzel bir gelecek hazırlayın üniversite okuyun diyordum, onlara umut aşılıyordum. Ama bu gün o umudu aşılayamıyorum, çünkü her evde en az bir tane sözde üniversite mezunu vasıfsız işsiz var. Üniversite sayısını ve Üniversite Mezunu sayısını kağıt üzerinde artıran bu iktidar Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini çaldı. Herkes Üniversite Mezunu ama kağıt üzerinde, vasıf ve nitelik yok. Birde adam kayırma ve torpil; yazık ettiniz bu ülkeye, bu gençliğe, İYİ Parti bu yüzden var. Hayatında bir roman okumayan bir genç parayı verip hukuk fakültesi diploması aldı. Sonra o parayı veren babası sayesinde torpilini bulup hakim – savcı oldu. İşte o gencin dağıtacağı ADALET böyle olur. O gençte bir suç yok. Suç bizde o genci yetiştiren zihniyete oy verenlerde.

O zihniyetin ürünü, şu an ekonominin başında, dolardan bize ne diye demeç veriyor. Babası parayı verdi diploma aldı, Kayın babası da bakan yaptı. Tabiki dövizden ona ne? Daha vahimi onun arkadaşları ise; ya ceza evinde, ya yurt dışında kaçak. Suçlarımı VATANA İHANET. Bizim il başkanımızın dayısı FETÖCÜYMÜŞ, suçlama bu. AKP iktidarının bakanlarının, belediye başkanlarının, bürokratlarının çocukları, kardeşleri FETÖCÜ onlar ne oluyor. Kendileri ağıtlar yakıyor, Türkçe olimpiyatları düzenliyor. FETÖ ANISINA BU ÜLKEDE MAALESEF PARALAR BASTIRILDI. Ağıtlar yakıyorlardı. Seni özledik gel diye yalvarıyorlardı. Onlar hala görevde. Doğru onlar görevde olacak ki Bu Cumhuriyetin gerçek evlatları VATANA İHANETTEN yargılansın.   

 “BU ÜLKEYE SAHİP ÇIKALIM”

Şimdi başta İYİ Partiye gönül verenlere sesleniyorum. Lütfen seni beni bırakın, beni sevmeyin, bana selam vermeyin, ama ülkemize sahip çıkın. Ülkeyi bu hale getiren zihniyetin değirmenine su taşımayın. Benim yanlışım olursa bana söyleyin. Kapım herkese açık. Telefonum 24 saat açık. Ayrı gayrı yok. Bu ülke bizim. İYİ Parti sizin. Ben yalnızca hizmet için varım. Gelin İYİ Partiye, Gaziantep’e ve Ülkemize sahip çıkın. Ben iktidar için il başkanıyım. Gaziantep’e sözümüz var İYİ Partiyi Gaziantep’te iktidar yapacağız. Bize oy vermeyen seçmene kızmayıp, neden oy alamıyoruzu araştıracağız. İYİ ki varsın Mustafa Kemal Atatürk, İYİ ki Cumhuriyeti kurdun. İYİ Parti Teşkilatları fikri hür, vicdanı hür Cumhuriyet’e layık gençler yetiştirmek bu ülkeyi dünyada söz sahibi yapmak için çalışıyor. İYİ ki varsın Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener. Bu yolda 81 İl Başkanı emrinizdedir.” Bülten


Haber Merkezi
28.10.2020

Yorum yap

Diğer Haberler