32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Bankalar Hangileri?

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Bankalar Hangileri?

Ağustos ayında döviz kurları ve altın fiyatlarında gerçekleşen artışlar üzerine zorunlu olarak sıkılaşma politikasına geçiş yapan Merkez Bankası, Eylül ayında da ekonomi üzerindeki müdahalelerine devam ederek 200 baz puanlık faiz artışı yapıldığını duyurdu.

Bir dönem Merkez Bankası tarafından yürütülen politikalar sayesinde enflasyonun çok altında seyreden mevduat faiz oranları alınan sıkılaşma kararı ve yapılan faiz artışı ile yükselişe geçti. Yapılan bu faiz artışının bankalardaki karşılığı da gecikmedi ve bankaların vadeli mevduat hesapları için uyguladıkları oranlara yansıtıldı.

En yüksek hoş geldin faizi veren banka değişti ve bankalar vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını güncellediler. Yapılan güncellemeler sonrasında en yüksek mevduat faiz oranı %1 yükselerek %14 seviyesine çıktı.

Bu arada, neden 32 günlük faiz diye kafanıza bir soru takılmış olabilir. Sizin için bu konuyu da araştırdık ve cevapladık. Yatırımcı güven endeksi verilerine göre yatırımcılar paralarını uzun vadeli olarak bağlamak istemiyorlar.

Bu durum "yarının ne getireceği belli olmaz" anlayışının hakim olmasından kaynaklanıyor olsa gerek. Bu nedenle yatırımcılar paralarını farklı şekilde değerlendirmek isteyebiliyorlar. Diğer taraftan 32 günlük en yüksek faiz veren banka ve ilgili kuruluşlar ekonominin hangi yönde seyredeceğini kestiremedikleri için daha uzun vadelere aynı faizi vermeyip müşterilerine düşük faiz teklif edebiliyorlar. İşte bu nedenlerden dolayı 32 günlük faiz yatırımcılar için cazip hale geliyor.

İşte sizlere 32 günlük en yüksek faizi veren bankalar ve faiz oranları

32 günlük hesap açmayı düşünen müşterileri için en yüksek faizi veren banka %13,50 ile Alternatif Bank oldu. Alternatif Bank, VOV hesap açarak 4 tane ek ürün talimatı veren müşterilerine %13,50 faiz oranı imkanı sağlıyor.

OdeaBank'ta da hoş geldin kampanyası kapsamında Oksijen Hesap açtıranlara 32 günlük vade için faiz oranı %13,00 olarak belirlenmiş durumda.

Özellikle yurtdışında yapılan işlemlerde önemli kolaylıkları ve avantajları bulunan Türk Ekonomi Bankası da CEPTETEB uygulaması üzerinden müşterilerine sunduğu Marifetli Hesap ile 32 günlük vade için %13,00 oranında faiz getirisi sağlıyor.

Burgan Bank'ın e-mevduat hesabı olan Dijital Mevduat Hesap'ta 32 günlük faiz oranı güncellemelerden sonra %12,90 olarak belirlendi.

QNB Finansbank'ta ise e mevduat tanışma faizi 32 gün vade için %12,65 olarak belirlendi.

ING Bank'a ait e-Turuncu Hesap'ta ise vadeli mevduat hesabı 32 gün vade için faiz oranı %12,50 olarak güncellendi.

ICBC Bank'ın 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı %12,45 olarak belirlenmiş durumda.

Fibabanka ise Kiraz Hesap'ta vadeli mevduatı bulunan müşterilerine 32 günlük faiz oranını %12,00 olarak belirledi.

Garanti Bankası ise e vadeli hesabında 32 günlük faiz oranını %11,50 olarak belirledi.

Kamu bankalarından Ziraat Bankası'nda 32 günlük vade için faiz oranı %11,00 olarak belirlendi.

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank'ta 32 gün vade için %11,00 faiz oranı belirlendi.

Şekerbank'ın 32 gün vadeli mevduat hesabında ise faiz oranı %11,00 olarak belirlendi.


Haber Merkezi
1.10.2020

Yorum yap

Diğer Haberler