31 Mart’tan bu yana…

AK Parti İl Başkanı Özkeçeci’den istifa açıklaması
31 Mart’tan bu yana…

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, Gaziantep teşkilatından yapılan istifa haberleri nedeniyle bir mesaj yayımladı. Özkeçeci, partiden istifaların söz konusu olmadığını savunurken, “Gaziantep’te toplam 270 bin 685 üyemiz ile geniş, güçlü ve mutlu bir aileyizdir. Her gecen gün üye sayımız artmaktadır. Ayrıca 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana 2234 yeni üyelik yapılmıştır. 22 üyemiz ise kanun gereği memurluğa geçmek için siyasi parti üyeliği bulunmaması gerektiğinden dolayı üyeliğini sildirmiştir” dedi.

Eski Bakanlardan ve AK Parti'nn kurucularından Ali Babacan’ın yeni parti kurmak için AK Parti’den istifa etmesinin sonrasında AK Parti içinde başka istifaların gelmeye başlaması dikkat çekti. Gaziantep’te onlarca ismin  partiden istifa etiği öne sürüldü. İl Başkanı Özkeçeci, bu iddiaları yalanlayan bir açıklama gönderdi.

İSTİFA SÖZ KONUSU DEĞİL

İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci mesajında; “Partimizin adına ve itibarına leke sürmek amacı ile bazı yerel gazeteler ve  sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda, kurulacak olan yeni partiye geçiş yapmak isteyen çok sayıda kişinin AK Parti Gaziantep il ve ilçe teşkilatlarından istifa ettikleri yalanı ileri sürülmüştür. Böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtmek istiyorum” dedi.

22 KİŞİ NİÇİN İSTİFA ETTİ

Gaziantep’te toplam 270 bin 685 üyelerinin olduğunun altını çizen Özkeçeci, sadece 22 üyenin memuriyetinden dolayı istifa ettiğini açıkladı. Özkeçeci, “Bu yalan haberlerin karşısında şunu dile getirmek isterim ki; Gaziantep’te toplam 270 bin 685 üyemiz ile geniş, güçlü ve mutlu bir aileyizdir. Her gecen gün üye sayımız artmaktadır. Ayrıca 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana 2234 yeni üyelik yapılmıştır. 22 üyemiz ise kanun gereği memurluğa geçmek için siyasi parti üyeliği bulunmaması gerektiğinden dolayı üyeliğini sildirmiştir” ifadelerini kullandı.

ASILSIZ VE YALAN HABERLER BİZLERİ YILDIRAMAZ

Özkeçeci, “Partimiz üzerine oynanan bu karalama kampanyalarını şiddetle ve esefle kınıyorum. AK Parti Gaziantep teşkilatı olarak kamuoyumuzdan istirhamımız, bu asılsız haberlere inanmamalarıdır. Asılsız ve yalan haberler bizleri yıldırmaktan çok, bizleri daha da güçlendirmekte ve kenetlendirmektedir” diye konuştu.

 

 


Mehmet Torun
17.07.2019


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler