Sırada il kongresi var

AK Parti Oğuzeli İlçe Başkanlığına Hilmi Özbudak, AK Parti Araban İlçe Başkanlığına Kamil Murat Kansey atandı
Sırada il kongresi var

Ak Parti Gaziantep’te günlerdir beklenen Araban ve Oğuzeli ilçe başkanları belli oldu. AK Parti Gaziantep’te 7. Olağan Kongre süreci devam ediyor. 7 ilçede kongrelerin tamamlanmasının ardından gözler Genel Merkez kararıyla iptal edilen Araban ve tarih belirlenmeyen Oğuzeli İlçe Kongrelerine çevrilmişti. AK Parti’de tartışmalı geçen ilçe kongre süreci geçtiğimiz gün Araban ve Oğuzeli İlçe Başkanlıklarına yapılan atamalarla tamamlandı. AK Parti Oğuzeli İlçe Başkanlığına Hilmi Özbudak, AK Parti Araban İlçe Başkanlığına Kamil Murat Kansey atandı. Ak Parti de şimdi gözler il kongresine çevrildi.

BAKAN GÜL’Ü ZİYARET ETTİLER

Yeni başkanlar atamadan sonra AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Müslüm Yüksel, Mehmet Kirazoğlu, Ali Şahin ile ilk ziyaretlerini Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e gerçekleştirdiler.

AK Parti Gaziantep’te geçtiğimiz yıl başlayan 7. Olağan Kongre sürecinde ilçe kongreleri tamamlandı. Tartışmalı geçen kongre sürecinde 7 ilçede kongreler tamamlanırken, tartışmalı olan Araban ve Oğuzeli İlçelerine AK Parti Genel Merkezi tarafından atama yapıldı.  AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Müslüm Yüksel, Mehmet Kirazoğlu, Ali Şahin, AK Parti Oğuzeli İlçe Başkanı Hilmi Özbudak ve AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kansey katıldı.

VEKİLLER SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

AK Parti Oğuzeli ve Araban İlçe Başkanlıklarına yapılan atamaları Gaziantep Milletvekilleri  Ahmet Uzer, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu, Ali Şahin sosyal medya hesaplarından duyurdu. Ahmet Uzer, “Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül ile Milletvekillerimiz, İl Başkanımız Eyup Özkececi ve yeni atanan AK Parti Oğuzeli ilçe Başkanı Hilmi Özbudak ve AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Kasney ile TBMM’de bir araya geldik. Yeni atanan başkanlarımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 


Mehmet Torun
28.10.2020


Yorum yap

Diğer Haberler